Sararan Bardakları Nasıl Temizleriz ?

28 Mart 2021

Mutfakta elimizin altında en çok kullandığımız eşya çay bardaklarıdır.Çay bardakları sık kullanıma bağlı olarak çabuk kararı ve sararır.Zamanla kirli ve aşınmış bir hal alır.Bu durumda çoğu ev hanımı bardakları atıp yerine yenilerini alarak büyük israfa neden oluyorlar.

Sararan bardaklarınızı atmaya gerek yok .Bardaklarınızı yeni gibi yapmanın çok kolay yöntemleri var.

Bugün sizlere 3 farklı yöntem ile bardak parlatma ve temizleme yöntemi anlatacağım.Bu yöntemi sadece çay bardaklarınızda değil tüm bardaklarda uygulayabilirisiniz.

Karbonat ile Sararmış Bardak Temizliği

Öncelikle sirke ve sudan oluşan bir karışım hazırlayarak bardakları içine koyun ve o şekilde 20 dakika bekletin.Daha sonra bardakları karbonat yardımı ile güzelce ovalayınız.Karbonat ile ovulan bardakları yıkamıyoruz , o şekilde bir gece beklemesini sağlıyoruz.Sabah uyanınca hemen ilk iş olarak o bardakları bulaşık makinesinde yıkayınız.Sonucu bizimle paylaşın lütfen ...

Sirke ile Sararmış Bardak Temizliği

Sirke sofralarımızın zengin gıdası olarak bilinir.Fakat artık mutfakta temizlik için kullanılan en değerli temizlik maddesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor.Sirkenin asidik yapısı bardakta oluşan sararmaları derinlemesine temizler.Sararmış bardaklarınızı temizlemek için , bir miktar kaya tuzunu sirkeli suyun içine koyun ve bu şekilde 10 dakika bekletin.Daha sonra güzelce yıkayın.

Sararmış Bardağı Çamaşır Suyu İle Temizleme

Çamaşır suyu kimyasal ve ağır bir temizleyicisi olduğu için bu yöntemi fazlaca kullanmayın.Bu yöntem ile temizliği 4 ayda bir tekrar etmek faydalı olacaktır.Sararmış olan bardaklarınızı çamaşır suyuna yatırın ve bu şekilde 2 saat bekletin.Daha sonra çıkarıp güzelce ovalayarak suurlayın.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...