Sararmış Perdeler Kar Gibi Beyazlıyor!

24 Ekim 2020

Eminim her kadınlar evinin temiz ve kar gibi beyaz görünen perdeleri olması mutlu edecektir. Bezen ne kadar temiz olursak olalım perdelerimizin sarı görüntüsünü yok edemeyebiliyoruz. Perdeler belli bir süre sonra sararır ve ne kadar yıkasak da kar gibi beyaz olmayabiliyor. Artık buna son, daha beyaz perdeler için yazımızın devamını okuyun lütfen.

Güneş ışınları, sigara dumanı ve hava kirliliği gibi durumlarda perdeler sararır ve çıkması oldukça zor olur. İşte bu gibi durumlarda bazı püf noktaları denemek işinizi kolaylaştıracaktır.

Bulaşık deterjanı ile beyaz perdeler

Sararmış perdenizi makinaya atın ve bir adet bulaşık tableti ekleyin ve makinayı çalıştırın. Bu şekilde perdelerinizi ayda 1 kere yapın.

Soda ile perde temizliği

Kirli olan perdelerinizi 1 gün önceden kovaya koyun ve içine yarısına kadar su ekleyin , 4 bardak maden suyu ekleyin ve 1 gece beklemeli ertesi sabah perdenizi makinada bir kez yıkayın.

Toz şeker ile perde temizlemek

Sararmış perdeleri makinaya atın ve üzerine 3 tane kesme şeker atın. Eğer yoksa küp şeker, toz şeker 2 yemek kaşığı serpin. Sonra çamaşır makinayı her zaman yaptığınız gibi çalıştırın. Yıkanan perdelerin bembeyaz olduğunu göreceksiniz.

Sirke ile beyaz perdeler

Kar gibi beyaz perdeler için diğer formül ise sirke. Hadi inceleyelim.

Makinanızın deterjan bölümüne bir ölçek sirke koyun. Çamaşır makinanızı her zaman olduğu gibi çalıştırın. Perdeleriniz ilk yıkamada bile kar gibi beyaz olduğunu görebilirsiniz.

Vermiş olduğumuz bu bilgiler ile ev işlerinizi daha kolay ve pratik hala getirmeniz mümkün. Yorum ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...