Selülitlerden Kurtulma Yöntemleri

22 Şubat 2022

Selülitlerden Kurtulma Yöntemleri

Bilindiği gibi; kadınlar için dış görünüş oldukça önemli bir konu. Bu nedenle kadınlar, erkeklere kıyasla bu konu üzerinde biraz daha fazla duruyor. Çünkü kadınlar dış görünüşüne çok daha fazla önem veriyor. Çeşitli estetik operasyonlar, gerdirme ameliyatları, farklı saç şekilleri gibi fiziksel özelliğe dayalı değişiklikler de bunun en büyük kanıtı. Fiziksel görünümü doğrudan etkilediği için; selülit konusu da bir başka önemli konudur kadınlar için. Öyle ki en çok şikayetçi olunan problemlerden birisidir. Peki bu problemin önüne geçmek için nelere dikkat edilmeli? Selülitten kurtulmak için neler yapılmalı? İşte selülitlerden kurtulma yöntemleri... 

1) Cildinizi Fırçalayın

Selülit probleminden kurtulmanın ilk yolu; belirli aralıklarla fakat düzenli olarak, cildinizi fırçalamaktır. Kuru fırçalama da denilen bu yöntem sayesinde cilt üzerinde ki lenfatik sistemi de uyarmış ve harekete geçirmiş oluyorsunuz. Kuru fırçalama yöntemini günlük rutin haline getirerek, en fazla 5 dakika uygulayarak hem cildinizi temizlemiş olursunuz, hem de gözeneklerin açılması açısından faydalıdır. Aynı zamanda selülit probleminin oluşmasını da engelleyen bir yöntemdir. 

2) Ödem Söktürücü Besinler Kullanın

Selülitten kurtulma konusunda bir diğer etkili yöntem ise; ödem söktürücü gıdalar tüketmektir. Ödem atmaya yarayan en etkili besinler maydanoz, greyfurt, semiz otu, kereviz gibi besinlerdir. Tabii bu besinleri tüketmek tek başına yeterli gelmiyor. Ayrıca günde en az 1.5 - 2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin. Çünkü bol su içmek de ödemin vücuttan atılmasında etkilidir. 

3) Selülit Tedavisi Uygulayan Bir Merkezden Bilgi Alın

Selülit problemi; ne kadar bilgili olursanız olun, hangi yöntemleri uygularsanız uygulayın, bir yerden sonra yeterli gelmeyebiliyor. Bu nedenle selülit probleminden kesin olarak kurtulmak için; uzmanlık alanı gerçekten selülit konusu olan bir merkeze danışmanızda fayda var. Böylece hangi yöntemleri uygulamanız gerektiğini öğrenip, daha etkili bir mücadele verebilirsiniz. 

4) Düzenli Egzersiz Yapın

Selülit problemi konusunda en etkili yöntemlerden birisi de tabii ki düzenli olarak spor ve egzersiz yapmaktır. Haftada 3 veya 4 gün, belirli aktiviteleri uygulamayı alışkanlık haline getirdiğiniz ve düzenli olarak spor ve egzersiz yaptığınız zaman hem vücutta ki kan dolaşımı artacak, hem de en başta bacak kaslarınız olmak üzere tüm kas gruplarınız çalışacaktır. 

5) Selülit Kremi Kullanın 

Piyasa da rahatlıkla bulabileceğiniz anti-selülit içerikli kremler de selülit problemini çözmede size fayda sağlar. Günde 5 dakikalık masaj ile birlikte bu tarz kremleri de düzenli olarak kullanmak, hem selülit tedavisinde etkili olur, hem de vücudunuza fayda sağlar. Selülit kremini ağırlıklı olarak, problemli olan bölgelere uygulamanız, daha doğru bir davranış olur. 

6) Bacaklarınızı Mutlaka Dinlendirin

Tüm bunların yanında; gün boyu yorgunluğa maruz kalan bacaklarınızı, akşam eve gittiğinizde bir süre dinlendirmeniz de selülit problemini çözmek açısından, uygulamanız gereken yöntemlerden birisidir. Çünkü bacakların, günün belirli bir bölümünde dinlenmeye de ihtiyacı olacaktır. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...