Sıcak Su Torbanın Bilmediğiniz 12 Kullanma şekli

13 Aralık 2020

Sıcak su torbasının tek kullanımı soğuk havalarda kullanılması gerektiğini düşünüyorsunuz. Ama düşündüğünüz gibi değil. Bu yazımızda sizlere sıcak su kullanımından bahsedeceğiz.

1- Bebeğinizin hemen uyuması için

Geceleri uyumayan bebeğiniz için sıcak su torbası oldukça ideal. Bebekler bizlere göre sıcak ortamda daha hassas olurlar ve hemen uyurlar. Bu nedenle annelerinin kucağında olan bebekler yatağa geçtikleri an hemen başlarlar ağlamaya.

Yapacağınız şey oldukça basit. Sıcak su torbası içine ılık su koyalım ve bebeğinizin bacaklarının yan kısmına bırakın. Misler gibi uyuduğunu görebilirsiniz.

2- Boyun ağrısını azaltıyor

Masa başında saatlerce oturmak ve çalışmak zorunda kalabiliyoruz. Yada koltukta uyu kaldığımızda, kitap okurken bazen bu durumda boyun ağrıları meydana gelebiliyor. Bu gibi durumlarda kan akışını hızlandırmak ve ağrıyı azaltmak için sıcak su kullanabilirsiniz. İlk önce soğuk su ile yapın. Bu laktik asit oluşmasını azaltacaktır. Daha sonra sıcak su uygulamasına geçebilirsiniz.

3- Hırıltılı olan öksürüğe

Soğuk havaların gelmesi ile hastalıklar kapımızdan gitmiyor. Bu dönemlerde öksürüğün arttığı zamanlardan biri oluyor. Gece uyumadan önce sıcak su torbasını göğsünüzün üstüne koyduğunuzda rahatladığınızı hissedeceksiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu ise, kalbinizin üstüne koymayın sakın.

4- Spor sonrası kas rahatlatmak için

Yoğun yapılan spor ardından ılık su bizi rahatlatır. Eğer duş alamayacaksanız su torbası kullanabilirsiniz. Ağrı oluşan kısımlara sıcak su torbası uygulamanız size iyi gelecektir.

5- Açık havada ısınmak

Evinizin bahçesinde mangan keyfi yaparken, konserlere gidildiğinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir yöntem. Bu keyifli ortamlarda size iyi gelecektir.

6- Hamilelik ağrılarını hafifletir

Hamilelik dönemlerinde mide, pelvis vb. ağrılara sebep olabiliyor. Ilık su ile yaptığınız duş sizi rahatlatacaktır. Fakat kendinizi yorgun ve hareket edemeyecek durumda hissediyorsanız, ağrı olan kısımlara sıcak su torbası koymanız rahatlatacaktır.

7- Kamp ortamında

Kapı genelde yaz aylarında yapmak keyifli olur. Ama kış aylarında da kamp yapmayı sevenler var elbet. Oturduğunuz yerde yada uyurken montunuzun içine sıcak su torbası koymanız sizi ısıtacaktır.

8- Karın ağrısını dindirir

İrritalb bağırsak sendromu sonucunda acı ve şişkinlik sebep olan, dışkı çıkarmada yaşadığınız kasılmalar sonucu oluşan ağrılar için sıcak su torbası size iyi gelecektir. Karnınıza koyduğunuz torba ağrınızı azaltmaya yarayacaktır.

9- Bitkilerinizi sulayın

Kullandığınız sıcak su torbasının içinde soğuyan suyu bitkilerinizde kullanabilirsiniz.

10- Yatağı ısıtabilirsiniz

Soğuk havalarda ısınmak için genelde elektrik sobaları kullanırız. Daha güvenli olmasını istiyorsanız eğer, sıcak su torbası en idealidir. Uyumadan 15 dakika önce yanınıza yada yatağınıza koyun. Sıcak ortam size iyi gelcektir.

11- Stresli anlarınızda rahatlatır

Daha çok kış ayında soğuk havaların gelmesi ve iş ortamında yaşadığımız gerginlik sonucunda oluşan stres bizi depresyona itebilir. Bu nedenle kan dolaşımını hızlandırmak ve sizi rahatlatması için sıcak su torbasını kullanmanız işe yarayacaktır.

12- Sırt ağrılarını hafifletiyor

Fazla ayakta kalmak bel ağrısına neden olabiliyor. Kıyafetinizin üzerinden sıcak su uygulaması yaparak ağrılarınızı hafifletecektir.

Sizlerde sıcak su torba kullanımı ile farklı görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...