Şifa Deposu Olan Alıç Sirkesinin 9 Şeye Yararı

6 Ocak 2021

Alıç Meyvesi daha çok ormanda bulunan ve gül den gelen bitkinin meyvesi diyebiliriz. İşte bu meyveden yapılacak olan sirkenin yararı çok fazla diyebiliriz.

Pazarda aldığınız alıç meyvesi ile evde kendinizde kolayca yapabilirsiniz.

Tüketim şekli ise, sabah ve akşamları bir çay bardak suyun içine 1 tatlı kaşık sirke koymanız yeterli olacaktır.

Kansızlığa iyi geliyor

İçinde olan maddelerin, vücudumuzda bulunan kan hücrelerine destek vermektedir. Daha çok kansızlık problemi olanların bu sirkeyi düzenli kullandığında bu sorundan kurtulmuş olacaktır. Bunun yanı sıra damarların genişlemesini sağlaması nedeniyle, kan dolaşımı hızlı olmasına ve oksijen alımının daha çok olmasına yardım eder.

Alıç sirkesi damar sertliğini önlüyor

Damar sertliği bir çok rahatsızlığa neden olmaktadır. Örneğin; Kalp krizi, beyin felci, beyin damar tıkanıklığı ve kangren gibi ciddi sorunlara sebep oluyor. Bunun için kan basıncı ve akımını normal sağlamak için, alıç sirkesi bu sertliği gidermeye yardımcı olacaktır. Bir diğer faydası ise, kalpte oluşan ritim bozukluğu ve kalp yetmezliğine iyi geldiği de söylenmektedir.

Bağışıklık sistemine iyi gelmektedir

Antioksidan seviyesi oldukça fazladır alıç sirkesinde. Bu nedenle vücudun bağışıklığında önemli rol almaktadır. En çokta soğuk havalarda hastalıkların fazla olduğu zamanlarda, alış sirkesi kullanmayı ihmal etmeyin.

Böbrek sorunlarına alıç sirkesi iyi gelir

Böbreklerinde sorun olan kişilerin alış sirkesi kullanması önerilmektedir. Özellikle taş, kum gibi sorunları olanlar için oldukça faydalı bir tedavi yöntemidir. Kullanılan alıç sirkesi ile böbrekte olan bu gibi sorunların giderilmesine ve iltihap oluşumunu temizleye yardımcı olacaktır.

Üst solunun yolu için etkili yöntem

Soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıkların kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır. Boğaz ağrısı ve göğüs problemi olanları için alıç sirkesi iyi gelmektedir. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de vardır.

Strese çözüm olan alıç sirkesi

Diğer bir özelliği olan alış sirkesi, sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir özelliğe sahiptir. Bunun için stresli anınız da, panik atak anlarınızda etkili bir çözüm yolu diyebiliriz.

Sindirimi düzenliyor

Hazmı kolaylaştıran, kabızlığa ve ishal sorunlarında oldukça etkili bir çözüm yeridir. Alıç sirkesi, sindirim sistemini düzenlemekte oldukça etkili bir yöntemdir.

Emziren annelerin sütün artmasına destek olur

Emziren annelerin, süt problemi yaşayanlar için alış sirkesi oldukça faydalı bir yöntemdir. Bu sorunu yaşayan annelerin doktorlarına danışarak kullanmaları tavsiye edilir.

Şeker hastalarına faydası

Şeker hastalarına oldukça faydalıdır. Bir çok araştırma sonunda alış sirkesinin tedavide önemli rol alığını ve uygulandığı bir yöntemdir.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...