Sırtta Olan Bel Gamze Ne Anlama Gelir?

29 Aralık 2020

Sırtınızda oluşan gamzelerin kadın ve erkekler için isimleri farlı olur. Kadında olan sırt gamzesine Venüs erkekte olan sırt gamzesi için de Apollo denilmektedir. Bu gamzeler sırtın en alt kısmında olurlar. Bu gamzeler ne anlama geliyor dersiniz?

Venüs gamzesi ne anlama geliyor?

Çoğu kadında olan bu sırt gamzelerin ne olduğu tam olarak bilinmemektedir. Daha çok sırtın en alt kısmında olan ve venüs adı verilen küçük delikler şeklindedir. Kimlerine göre farklı olduğunu düşünürler bazıları ise bunu seksi bulurlar. Kişinin görüşüne göre değişmektedir.

Venüs ismini ise, Romalıların güzellik tanrıçası olan Venüs'ten almış ve bu gamzelerin güzel oluşunu da cinselliğin simgesi olarak bilindiği söylenir. Aslın bu gamzelerin anlamı, kan dolaşımın iyi olması, vücutta bulunan yağ oranını düşük olması ve daha sağlıklı yaşam şekli ile bağlıdır.

Tam kalça üstünde olan gamzeler ise, çoğu insana göre butik gamze olarak söylenir. Bu venüs gamzelerin değişik derinlikleri ve şekilleri olabilmektedir.

Belde olan gamzelerin sağlıklı olmanın işareti olabilir mi?

Teknik açıdan bu gamzelere sakral gamze denilmektedir. Bu şekilde söylenmesinin sebebi ise sakroillak ekleminin tam üzerinde olmasında kaynaklıdır. Bu eklem ise iliak kemiğin omurga kısmının sakramuna bağlandığı bölgedir. Bu nedenle iliak tepesi, oluşan gamzelerin tek nedenidir. Bu sebeple bu gamzeler iliak delikleri de denilmektedir.

Anlatmış olduğumuz nedenler, sırt ağrılarının gamzeler ile bir alakası olmadığı bilinir. Çoğu insanın bel ve sırt ağrıları olsa da, daha çok çukurların alt bölgesinde, bu ağrıların bunun ile alakası yoktur.

Erkeklerde bu gamzelere Apollo denilir. Aynı kadınlarda oluğu gibidir. Bu gamzeler kişilerin sağlığı ile bir alakası yoktur.

Bu Venüs Gamzeleri Olmanın Faydaları

Bu gamzelerin en alt sırt kısmında olması sağlık yada cinsel bir avantajı olmuyor. Şimdi size bu çukurların ne gibi faydaları olduğunun örneklerini paylaşacağız:

  • Çoğu insan, bunun şans getirdiğini düşünüyor.
  • Kas oranı yüksek ve az yağlı olan kişilerde bu gamzeler estetiği geliştirmektedir.
  • Cinsellik anında bu çukurlara dokunmak erojen etkileri verdiği düşünülmektedir.
  • Kimilerinde bu gamzeler cinselli ilişkide zevki yoğunlaştırdığı ve iyi dolaşım olduğunu inanılıyor.

Gamzelerin sağlık yada cinsellik ile alakalı kanıtlanmış bir bilginin olmadığı unutulmamalıdır. Bir çok insanda olan bu gamzeler kişiye özel bir durum denilebilir.

Bu gamzelerin kanıtlanmış tek durum, çoğu kişi için oldukça çekici olmasıdır. Ama cinsel açıdan bir avantaj olduğu tam anlamı ile doğrulanmamaktadır.

Bu gamzelerin kalıtsal olarak ortaya çıkması kimsenin bir tercih sebebi değil. Herkes vücudunda orgazm ulaşabilmesi için dolaşıma ihtiyacı vardır. Bu sırtta olan gamzeler kan dolaşımın iyi bir göstergesi olduğunu gösermektedir.

Sırt gamzesi doğum ile birlikte oluşur

Bu Venüs gamzeleri egzersiz yaparak çıkaramazsınız. Çünkü bu gamzeler kasların bulunamayacak bir bölgede olur. Vücutta olan yoğun yağ, gamzelerin görünmesine engel olabilir.

Gamzeler saf bir genetiktir

Bu sırt gamzeleri daha çok ligament boyutları duyarlı ve uygun genetik olan kişilerde görünmektedir.

Sonuç

Bir çok kişi bu gamzelere sahip olsa da, daha çok kadınlarda çekici olabiliyor. Gamzesi olan kadınlar, erkeklere göre daha çekici olduğu düşünülüyor. Bunlar öznel durumlardır. Sadece genel olan bir düşünceden söz ediyoruz.

Venüs gamzesi vücudun mükemmel bir parçası olduğunu ve genetiği nasıl etkilediğini öğrenmenin iyi bir yolu diyebiliriz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...