Soğuk Havalarda Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı?  

8 Mart 2022

Soğuk Havalarda Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı?  

Dudaklarımız muhtemelen vücudumuzun en çok bakımı yapılan organlarından biridir. Farklı nedenlerle hem yaz hem de kış aylarında kuru dudaklar ve sonrasında çatlamalar görülebilir. Genellikle kış aylarında soğuk ve rüzgara bağlı olarak meydana gelen kuru dudaklar ve sonrasında oluşan çatlamalar hem görünüşte hem de bize verdiği acıda çok rahatsız edici olabilir. Bu durumda Soğuk Havalarda Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı? soruları merak edilmektedir. Dudakların kusursuz bakımlı görünmesi için öncelikle sağlıklı olmaları gerekir. Dudakların her zaman mükemmel görünmesini istenir ve görünüş de çok önemli bir rol oynar. Bu nedenle, çatlamış dudaklar için veya çatlamaları önlemek için dudakları nemli tutmaya özen göstermeli ve düzenli olarak pigment, koku, kimyasal içermeyen kaliteli bir dudak balsamı kullanılmalıdır. Gün içinde tüketilmesi gereken su miktarına dikkat edilmelidir. Dudaklar da çatlaklar oluştuğunda ısırmamaya ve yaraları koparmamaya özen göstermelisiniz.  

Dudak Peelingi Yapmak  

Peeling cilt bakımının en önemli adımlarından biridir. Dudakların cildi ölü hücrelerden derinlemesine arındıran peelinglere ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Düzenli olarak dudaklara giderek dudaklarımızdaki kan dolaşımını artırabilir, dudakların ölü hücrelerden arınmasını sağlayarak daha canlı, dolgun ve daha pigmentli görünmelerini sağlayabilirsiniz. Bu durumda dudak peelingi hem dudakları hızla yenileyebilir hem de kullandığınız dudak balmını ölü hücrelerden arındırdığı için daha kısa sürede etki edebilir. Ama peeling sonrası dudak nemlendiricisi kullanmayı da unutmayalım!  

Dudak Balmı Kullanmak  

Soğuk Havalarda Dudak Bakımı Nasıl Yapılmalı? sorusunun bir diğer cevabı da yaz kız dudak balmı kullanmaktır. Dudakları her zaman nemli tutmak için düzenli olarak dudak balmı kullanmalısınız. Sonuç olarak dudaklarda oluşabilecek küçük çatlakları ve kuruluğu önleyebilir, dudaklarınızın daha taze ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.  

Makyajı Temizlemek  

Birçok kişi dudaklardaki rujun kendi kendine çıkacağını düşünerek dudaklarını temizlemeye gerek duymaz. Ama unutmamalıdır ki gözle görülmese bile dudak yüzeyinde  makyaj izleri kalır. Ruj kalıntısını temizlemediğinizde dudaklarınız rahat nefes alamaz ve bir süre sonra sağlıklarını kaybetmeye başlarlar. Bununla uğraşmamak için, en azından yatmadan önce tüm cildinizin nemli bir pamuk ya da makyaj temizleyici ile iyice temizlendiğinden emin olmalısınız.  

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...