Solaryum Nedir?

5 Mart 2022

Solaryum Nedir?

Solaryum nedir? ve Solaryum uygulamasın nasıl yapılır ? Sorusu çok sık araştırılan konulardan olmaktadır. Solaryum işlemi yaydığı morötesi ışınlar sayesinde bronzlaşmaya neden olan uygulamayı yapan makinenin adına verilen isimdir. Bir çok solaryum cihazı güneş ışınlarına benzetilmeye çalışılan solar ışınlar yardımı ile bronzlaşma sağlamaktadır. Solaryum ışınları ile sağlanan bronzlaşma etkisi güneş ışınları ile olan bronzlaşma ile benzer niteliktedir. Solaryum uygulaması ile yapılan işlemlerde ışınların filtreden geçirilmesi nedeni ile daha güvenilir sonuçlar elde edilebilmektedir. Günümüz gelişen teknolojileri ile birlikte solaryum ile bronzlaşan insanların sayısında çok ciddi artışlar yaşanmaktadır. Solaryum sadece bronzlaşmak için değil bazı tedavi türlerinde de yardımcı olmak amacı ile tercih edilen bir yöntemdir.

Solaryum İşlemi Ne Gibi Faydalar Sağlar ?

Solaryum sadece bronzlaşma maksadı ile kullanılan bir uygulama değildir. Bu uygulamayı uyarıları dikkate alarak kullanan insanların solunum ve nefes alıp verme durumlarında iyileşmeler saptanmaktadır. Aynı zamanda bu uygulama enfeksiyonel hastalıklara yakalanma olasılığını da azaltmaktadır. Bunun yanı sıra solaryum uygulaması sayesinde özellikle kalsiyum eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkabilen kramp gibi rahatsızlıkların iyileşmesine de fayda sağladığı saptanan olumlu özelliklerindendir. Solaryum uygulamasında kalıcı etkileri görmek her bireyde farklı olabilmektedir. Bununla birlikte sadece bir seans gibi uygulamalar ile bronzlaşma ve diğer faydalarından yararlanmak mümkün olmamaktadır. 

Hangi Durumlarda Solaryum Uygulaması Tercih Edilmemelidir?

Solaryum nedir ? Sorusunun cevabını verdikten sonra solaryum uygulaması alınmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır. Öncelikle bu uygulamanın alınması için özellikle sağlık problemleri olup düzenli ilaç kullanan kişilerin doktorundan onay alması tavsiye edilmektedir. Çünkü bazı ilaçların UV ışınlarına karşı yan etkileri nedeni ile bu uygulamadan olumsuz etkilenmeyi mümkün kılmaktadır. Bunun dışında alkollü bir vaziyette solaryuma girmek tehlikelidir. Yaptırılan estetik ve epilasyon işlemlerden sonra solaryum uygulamasının tercih edilmemesi gerekliliği uzmanlar tarafından paylaşılmaktadır. Aşırı sıklıkta alınan solaryum uygulamaları ciltte deformasyonlara neden olabileceğinden cilt hastalıklarını tetiklemektedir. Bu nedenle doktorunuzun tavsiye ettiği dozajlarda bronzlaşma uygulamalarından faydalanmanız yararınıza olacaktır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...