Süet Eşya ve Kıyafetlerin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

22 Nisan 2022

Süet Eşya ve Kıyafetlerin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kombinin altında ayakkabı tercihi olarak, ceket ya da çantadaki şık görüntü oluşturmasıyla bilinen süet eşya ve kıyafetlerin temizliğinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar bulunmaktadır. Bu detaylara uyularak yapılacak temizlik uzun vadede kıyafet ve eşyalarınızın kullanım ömrünü etkileyebilecek önemi taşımaktadır.

Süet Eşya ve Kıyafet Temizliği

Süet kumaşı giyimde (ceket, elbise, pantolon) kullanabileceğiniz gibi ayakkabı ya da çantada da tercih edebilirsiniz. Kimi zaman da sevdiğiniz bu değerli eşyaları giymeye çekinir hatta belki hava durumunu ya da gideceğiniz konumu araştırırsınız. Bunların tümü süet eşya ya da kıyafetlerinize verdiğiniz değer ve onun kirlenmesinden korkmak ile ilgilidir. Ancak süet temizliği yalnızca birkaç önemli adımdan oluşmaktadır ve bu yazıyı okuduğunuzda önemli adımları sizlerde biliyor olacaksınız.

Süet Temizliği

Öncelikle bilmeniz gereken konu hangi eşya ya da kıyafetinizde süet kullanıyorsanız kullanın değişmeyen tek şey o ürünü şişirerek kurutmanız olmalıdır. Örneğin süet bir ayakkabınız çamur oldu, ayakkabının içini kaplayacak şekilde onu kurumaya bakın. Süet eşyalarınızdaki var olan hacmi korumak, kuruduktan sonra kalıcı bir şekilde göçük görüntüsünden sizi kurtaracağı için hayati önem taşıyacaktır.

Süet eşyaları seven bir kullanıcının evinde olmazsa olmazı kesinlikle süet fırçasıdır. Süet eşyaları sevmek o eşyaların temizliği ve korumasında önemli bir rolün kullanıcıya düştüğünü kabul etmek demektir. Bu sebeple de süet fırçası olası süet eşyalarınızdaki kirlilik durumlarında şişirilerek kurutulan ürünün fırçalanması için önemli bir etken haline gelecektir.

Özellikle süet eşyaları dolapta öylece saklamak yerine beyaz bir kağıda sarılarak saklamak doku kaybına önlem olacaktır. Süet ışıkta kendine has olan dokuyu önemli derecede belli eder. Bu sebeple minik olan lekeler bile kolaylıkla fark edilecektir, şıklığınızın riske girmesini istemiyorsanız oluşan lekeleri derhal temizlemeyi gözden kaçırmamalısınız. 

Sıvı bir ürün süet eşyada ya da süet kıyafette leke yapacağı göz önünde bulundurularak öncelikle o bölgeyi temiz bir havlu ile silin ve neminden kurtulun. Bu sırada ıslak mendile başvurmak ciddi bir hata olacaktır. Devamında beyaz bir silgi ya da sertçe bastırılmadan kullanılacak tırnak törpüsü işinize yarayacaktır. Daha yağlı bir leke ile uğraşıyor iseniz karbonat sizin için önemli bir çözüm oluşturabilecektir. Karbonatı lekeli kısmın üzerine dökün ve lekenin çekmesini bekleyin devamında önce kuru bir havlu devamında nemli bir havlu ile temizleyerek hacmini kaybetmemesine dikkat edin.

Süet eşyaların temizlenmesindeki kesin çözüm hiç şüphesiz kuru temizleme merkezleri, ancak her kuru temizleme merkezi de süet eşyaları kabul etmiyor bu sebeple iyi bir araştırma yapmalısınız.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...