Takma Kirpikler Hakkında Her Şey  

19 Mart 2022

Takma Kirpikler Hakkında Her Şey  

Kısa kirpikler, kirpiklerin kıvrık olmaması ve seyrek kirpikler istenmeyen özellikler olabilir. Kirpiklerinize sürdüğünüz maskara, görünümünüze daha derin bir anlam katmak için yeterli olmayabilir. Bu yazımızda sizlere Takma Kirpikler Hakkında Her Şey ile ilgili bilgi vereceğiz. Akla gelen ilk ve en kolay çözüm takma kirpik kullanmaktır. Sahte kirpik dünyası çok gelişti ve genişledi. Daha önce gördüğümüz takma kirpikler, boyutlarının çok uzun olması ya da takma kirpik bandının çok kalın olması, taktığınız anda dışarıdan çok belli oluyor, gözlerimizi yorgun gösteriyor ve göz kapaklarının çok ağırlaşmasına neden oluyor. Bu durum yerini daha kaliteli, kullanışlı, güzel ve hafif takma kirpiklere bırakmıştır.  

Takma Kirpik Çeşitleri  

Uzun klasik takma kirpik şeritleri, tüm kirpik çizginizi kapladıkları için en iyi göz alıcınız olacaktır. Bu kirpiklerin birçok çeşidi vardır. Tüm sıralar için aynı uzunlukta takma kirpikler tercih edebileceğiniz gibi daha doğal bir görünüm için iç köşeleri kısa, dış köşeleri daha uzun olan takma kirpikleri tercih edebilirsiniz.  

Takma Kirpik Nasıl Yapıştırılır?  

Takma kirpik uygularken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta vardır, takma kirpikler uzun tek kemer şeklindedir. Kirpiklerinizi kutusundan çıkardığınızda aynaya gidin ve kirpiklerin kendi gözlerinizden daha uzun olup olmadığını kontrol edin. Takma kirpikleriniz kirpik çizginizden uzunsa takma kirpiklerin dış köşelerinden daha kısa kesmek için ince makas kullanmalısınız. Kesilen kirpiklere kirpik yapıştırıcısı sürün ve birkaç dakika kurumasını bekleyin (fazla kurumamasına dikkat edin). Kirpik yapıştırıcısı kalınlaştıktan sonra takma kirpikleri cımbızla kirpiklerin köküne en yakın konumdan dikkatlice yerleştirin. Takma kirpiklerin ortasını önce kirpik çizgisinin en yüksek orta noktasına yerleştirin, ardından iç ve dış köşeleri nazikçe konumlandırın.  


Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?  

Makyaj temizleyici döktüğünüz pamuğunuzu göz kapaklarınızın ve takma kirpiklerinizin üzerindeki pamuğun üzerine sürtmeden tutmanız yapıştırıcıyı çözmek için yeterli olacaktır. Özellikle yağ bazlı göz makyajı temizleyici bu konuda size daha fazla kolaylık sağlayacaktır. Kirpik yapıştırıcısını makyaj temizleyici ile yumuşattıktan sonra  takma kirpikleri dış köşesinden tutun, kirpiklerinizi sıkıştırmamaya özen gösterin. Nazik, yavaş hareketlerle takma kirpikleri kaldırabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...