Tarçını ve Sütü Karıştır... Bakın İnanamayacağınız Faydaları Neler ?

9 Temmuz 2020

Merhaba sevgili takipçilerimiz , bugün de sizler için hem lezzetli hem faydalı olan tarçınlı sütü araştırdık.

Şimdiye kadar yapılan bir çok araştırmadan çıkan sonuç sütün vücuda çok yararlı olduğu yönde.Süt yapısı gereği kalsiyum ,fosfor ,vitamin ve bolca mineral içerir.Aslında günlük 2 bardak süt içmeyi alışkanlık haline getirmemiz lazım.Yaş aldıkça kemik problemlerimiz artmakta ,bu sorunu ileride yaşamamak için genç yaşlarda bol süt içmemiz gerekir.Şimdi size sütü ve tarçını birleştirip şahane sonuçlar elde edeceğiniz yazımızla baş başa bırakıyoruz...

Tarçın ; yıllar öncesine dayanan bir baharat çeşididir.Ve yıllardır insanlar bu baharattan faydalanarak şifa bulmakta.Tarçın keskin bir kokuya ve acımsı bir tata sahip olduğu için bazen kullanılmayabilir insanlar tarafından.

Tarçın şişkinlik önleyici özelliğe sahiptir. Bağırsak hareketlerinin sağlıklı olması için önemlidir. Kabızlığa çare olur çoğu zaman.Ayrıca bazen diyetisyenlerin önerisi doğrultusunda yoğurtla tüketildiğinde ödem atar.Kışın çoğu zaman öksürükten şikayetçi oluruz ,buna çözüm olarak da tarçının eşsiz özelliklerinden faydalanabiliriz.Tüm bunlara ek olarak kan şekerimiz üzerinde de etiklidir.Tarçın tüketildiğinde sürekli acıkma durumumuz ortadan kalkar.Tarçın vücudumuzda enerji artışına sebep ve kalori yakımında bizlere yardımcı olur.

Süt ve tarçın karıştırıldığı zaman muhteşem bir sağlık kalkanı oluşturmamıza yardım ederler.Bu karışımın bilinen en iyi özelliği yağ yakması ve bizim kilolara veda etmemize yardımcı olmasıdır.Tarçınlı süt içerken şeker kullanmazsak devamlı kullanım sonucu gözle görülür zayıflama sürecimiz başlamış olur.

Sizlerde bu aralar uyku problemi yaşıyorsanız ,tarçınlı süt tam size uygun bir içecek.Bu karşımı genelde yatmadan önce tüketildiğinde uykuya hemen geçiş yapıp ,dinç bir şekilde uyanabilirsiniz.

Yemek yedikten sonra hazımsızlık problemi yaşıyorsanız ,tarçınlı süt içerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz.Boğaz ağrısı ve faranjite de etkili bir karışımdır.

Kemiklerin güçlenmesine ve kas ağrılarına da çok faydalıdır.

Düzenli tüketim sonucu zayıflamak kaçınılmaz olacaktır.Sakın şeker ilavesi yapmayın.

Tarçınlı Süt Hazırlamak

Gerekli Malzemeler

1 Su bardağı yağsız süt

1 tatlı kaşığı Tarçın

Ilık süte tarçını ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Ara öğün olarak tüketin ,hafif açlık hissetmeye başlayınca bu sütü içebilirsiniz.Uykuya yatmadan önce tüketirseniz , Gece siz mışıl mışıl uyurken vücudunuz yağ yaksın...Devamlı içmeye devam etmeniz halinde 1 ayda 4-5 kiloya yakın kilo verebilirsiniz.Aynı zamanda karın bölgesinde yağlanmayı bitirecektir.

Bu karışımı içtiğiniz süre boyunca karbonhidratttan uzak durmanız gerekecektir.Ve kendinize uygun diyet listesi hazırlatıp ,spor yaparsanız kilo verme süreciniz hızlanacaktır.

Uyarı

Herhangi bir sağlık problemi ,kronik rahatsızlık,alerjiniz varsa muhakkak doktorunuza iletiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...