Tatile Çıkarken Yanınıza Almanız Gerekenler Nelerdir?

22 Ağustos 2021

Tüm yıl iş ve okul stresi ile boğuşurken hayalini kurduğunuz o tatil zamanı sonunda geldi! Yaşadığınız bütün o yorgunlukları, sizi endişelendiren ödev ve toplantıları bir kenara bırakıp, tatile gitme ihtiyacınız geldiyse, önceliğiniz elbette bir valiz hazırlamak. Peki, tatile çıkarken yanınıza almanız gerekenler nelerdir? Hadi gelin, listemize bir bakalım.

 

 

1-Güneşin Zararlı Işınlarından Korunun

Tatil demek bol bol güneş, bol bol d vitamini demek olabilir fakat güneşin cildimize verdiği zararları unutmamak gerekir. Bu nedenle yanınıza mutlaka bir güneş gözlüğü ve güneş kremi almalısınız. Cilt tipinize uygun, içeriği temiz ve en az 30 faktörlü bir güneş kremi ve stilinize uygun bir güneş gözlüğü ile tatilde güneşin tadını çıkarabilirsiniz!

 

 

2-Tatile Uygun Kıyafetler

Gittiğiniz yerin mevsimine ve seçtiğiniz tatil yerine en uygun birkaç kombini ve yedek kıyafetlerinizi valizinize koymayı unutmayın. Bunlara ek olarak birkaç çift çorap, birkaç iç çamaşırı, havlular, ayakkabılar, terlikler ve pijamalarınızı da yanınıza alın. Sıcak bir yere gidiyorsanız mutlaka güneşten korunmak için bir şapka tercih edin. Kampa gidiyorsanız çadır, uyku tulumu ve battaniyenizi unutmayın.

 

 

3-Tatilde Cildinizi İhmal Etmeyin

Günlük hayatta cilt bakımı bizler için her ne kadar bir rutin haline gelse de, tatilde buna zaman ayıramayabiliriz. Tatile çıkarken yanınıza almanız gerekenler arasında yer alan en önemli ürünler kesinlikle cilt bakım ürünlerinizdir. İhmal edilen cilt kötü bir görünüme kavuşabileceğinden en kısa süren bir cilt bakım rutini oluşturup cildinizi nemlendirmeyi ve arındırmayı tercih edebilirsiniz. Bu kısa rutin; ılık su, sabun ve nemlendirici bir kremden oluşabilir. Şampuan, sabun, diş macunu ve fırçası, jilet, havlu, deodorant ve parfüm gibi en temel bakım ihtiyaçlarınız tatilde de muhakkak yanınızda olmalı. Bunlara ek olarak, güneşin kurutucu etkisini gidermek amacıyla bir el ve yüz kremi ve ıslak mendili de listenize eklemeyi unutmayın.

 

 

4-Tatilin Olmazsa Olmazları

Valizinize güneş kremi, gözlüğü ve cilt bakım ürünlerini eklediniz, peki ya tatile başka neleri götürmelisiniz? Sessiz ve bol güneşli, huzurlu tatil anlarınızda eğer yapacak bir şeyler ararsanız birden fazla  seçeneğinizin olması önemli. Tatile çıkarken yanınıza almanız gerekenler içinde birkaç okuma kitabı, dergi, müzik çalar, telefon ve bir tablet de yer alabilir. Eğer telefon, tablet gibi teknolojik aletleri yanınıza alırsanız, şarj aletlerini de valizinize eklemeyi unutmayın.

 

 

5-Acil Durumlara Hazırlıksız Yakalanmayın!

Olası acil durumlar için yanınızda muhakkak bir ilk yardım seti, yara bandı, makas, el feneri ve bir dikiş kutusu bulunmalı. Yanınızda ayrıca nakit paranın ve kimliklerinizin bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...