Termal Su Nedir ? Ne işe Yarar ?  

26 Şubat 2022

Termal Su Nedir ? Ne işe Yarar ?  

 

Eczanede gördüğümüz termal su kısa sürede kullanan herkesin olmazsa olmazı oldu. Cilt bakımında kısa süreli rahatlama ve nemlendirme gibi işlevleri olan termal su bir an önce cilt bakım rutininize eklenmelidir. Bu ürünü kullanmak isteyen kişiler termal su nedir? ne işe yarar sorularının cevaplarını merak etmektedir. Termal su, bakım amaçlı kullanılan bir maden suyu türüdür. Termal su cildi dengeler, güçlendirir ve yeniler. Termal su, soğuk havalarda kırmızı ve kuru cildi birkaç fıstıkla dengeler ve yazın ferahlık hissi verir. Yüzyıllardır insanların kullandığı termal su, tedavi edici özelliğinden dolayı kozmetikte oldukça önemlidir. Cilde olan katkısından dolayı birçok kozmetik markası ürünlerinde yer almaktadır. Doğal olarak mineral oranları her bölgenin çeşitliliğine göre değişmektedir. Sıcak su bazen mevcut olmayabilir. Çünkü kaplıca suyu yüzeye çıkmadan önce derinlerde pek çok zorluk yaşamıştır. Cilt sağlığı için kullanılan termal su hem mikrobiyolojik hem de kimyasal olarak güvenli olmalıdır.  

Termal Su Ne İşe Yaramaktadır?  

Termal suyun faydaları saymakla bitmez. Kozmetik sektöründe neden bu kadar sık ​​kullanıldığı şu şekilde açıklanabilir; Termal su cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu, kozmetiklerin en çok aranan temel özelliklerinden biridir. Cilt bariyerini güçlendirmek için cildin onu destekleyecek bazı minerallere ihtiyacı vardır. Bütün bu mineraller termal suda bulunur. Termal su sayesinde cilt hem nemlenir hem de canlı ve taze bir görünüme kavuşur. Cilt bakım ürünleri kullanıldığında cildin ihtiyaç duyduğu mineralleri kirle birlikte uzaklaştırabilir. Bu nedenle su, özellikle temizlendikten sonra gerekli mineraller ile cilde iyi bir destek sağlar. Termal suyun özellikle kullanılması gereken zamanlar güneşlenirken, peeling veya epilasyondan sonradır. Bu durumda bu suyu küçük bir pamuk yardımıyla cilde damlatmak faydalı olabilir.  

Termal Su Nasıl Kullanılmaktadır?  

Termal su nedir? ne işe yarar soruları ile birlikte termal su nasıl kullanılır soruları da merak edilmektedir. Termal su kullanım alanlarından biri yazın buzdolabında saklayarak güneş sonrası cilde uygulanmasıdır. Soğuyan termal su cilde uygulandığında verdiği ekstra ferahlık hissi yazın size çok iyi gelecektir!
 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...