Tırnak Uzatırken Nelere Dikkat Edilmelidir?  

11 Mart 2022

Tırnak Uzatırken Nelere Dikkat Edilmelidir?  

Bazı insanlar için uzun tırnaklar olmazsa olmazlardandır. Uzun tırnakların güzelliği herkes tarafından bilinir. Çoğu insan takma tırnak kullanmasına rağmen, gerçek tırnaklar kadar rahat olmadıklarını bilirler. Bu nedenle tırnaklarını uzatmaya çalışırlar. Ancak tırnak uzatırken kırılmaması ve güzel görünmesi için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Bu yazımızda sizler için Tırnak Uzatırken Nelere Dikkat Edilmelidir? sorusunun cevabını vereceğiz. Tırnak uzatma kadınlar için çok değerlidir. Uzun tırnaklar ellerin daha asimetrik görünmesini sağlar ve doğal olarak uzatılabilir. Tırnaklar evde hızlı bir şekilde uzatıldığında, takma tırnaklara gerek kalmaz. Gerçek tırnaklar kırılma potansiyeline sahipken, inkar edilemez gerçek şu ki, takma tırnaklara göre daha kullanışlı ve daha rahattırlar.  

Nasıl Tırnak Uzatılır?  

Tırnak uzatmanın birçok püf noktası var. Ellerine baktığında uzun tırnakları göremeyen kişilerin bu ipuçlarına ihtiyacı var. Uzun tırnaklar veya takma tırnak takmak bazı insanların hayatında bir zorunluluktur. Uzun tırnaklar olmadan yaşayamayan insanlar tırnakları ellerinde görmek isterler. Bunun için tırnakların hızlı uzaması gerekir. Aksi takdirde uzun tırnaklara kavuşmak için bir süre beklemeleri gerekir. Tırnaklarına özen gösterenlerin çok uzun tırnaklara sahip oldukları görülebilir. Bu tırnaklar genellikle sahtedir. Ancak isteyenler tırnaklarını takma tırnak gibi uzatabilir. Tırnak uzatma çok kolaydır. Normal şartlar altında çok yavaş uzasa da, gerekli ritüeller yapılırsa tırnak uzamasını hızlandırabilir.  

Tırnak Bakımı  

Tırnak uzatılırken şu hususlara dikkat edilmelidir; El kremi badem yağı, zeytinyağı veya limon içeriyorsa tırnaklar daha hızlı ve sağlıklı uzar. Tırnaklarınıza günlük olarak sirke ve tuzla masaj yaparak daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. E vitamini tırnakları hızla uzatabilir. Eczanelerden kapsül şeklinde satın alınabilir ve el kremlerine eklenebilir. Tırnakların daha hızlı uzaması için evde limon ve yağ karışımı ile tırnaklarına bakım yapılmalıdır. Tırnaklar gün içinde ne kadar çok suya maruz kalırsa o kadar hızlı uzarlar. Ancak çok fazla su ile temas tırnağı inceltip kırılmasına neden olabilir.  

Doğru Törpüleme  

 

Tırnak uzatılırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun diğer bir cevabı da doğru törpülemektir. Tırnaklar daha dikkatli şekilde köşeli olmadan kesilerek törpülenmelidir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...