Tiroid İçin Bitkisel Tedavi Yöntemi

4 Temmuz 2020

Vücudumuzda tiroid bezi boynumuzun ön kısmında bulunur .Sağ ve sol olmak üzere iki kısımdan oluşur. Tiroid bezi metabolizmamızı düzenleyen ve doğru bir şeklide çalışmasını sağlayan bir salgı bezidir.

İki türlü tiroid hastalığı çeşidi vardır.

Hipertiroidi Nedir ?

Tiroid bezinin görevinden fazlaca çalışmasına bağlı olarak ,T3 ve T4 hormonları yükselişe geçer ve bunun sonucu olarak da metabolizmamız gereğinden fazla yani daha hızlı olarak çalışmaya başlar. Bunun sonucunda Hipertiroid oluşur.Bu durum yaygın olarak görülen bir hastalıktır.Bu nedenle vücudumuzda çarpıntı ,fazla heyecan , duygusal denge bozukluğuna bağlı olarak sinirlenme ,kilo da düşüş, saç kaybı, kadınlarda regl düzensizliği , boğazda ağırlık hissi ,halsiz ve yorgun olma hali oluşur.

Tiroid bezinin çok hızlı çalışması sonucunda tiroid nodülü oluşur.Bunu anlamak için kendimiz boynumuzun ön kısmını elle kontrol ederek ,herhangi bir anormallik olup olmadığını anlayabiliriz.

Hipotiroid Nedir ?

Tiroid bezlerinin gereğinden yavaş çalışması sonucunda T3 ve T4 hormonları üretimi azalır. Bu sebeple metabolizma hızında düşüş oluşur. Buna da Hipotiroid rahatsızlığı denmektedir. Bunun sonucunda Cilt sorunları, bağırsak tembelliğine bağlı kabızlık, yemek yemediği halde fazlaca kilo alma , genel bitkinlik durumları oluşur.

Aşağıda belirttiğimiz kür tam anlamıyla mucize.Bu kür tiroid hastalığını tedavi etmekte oldukça etkilidir. Bu kür tiroid dışında bir çok hastalığa fayda sağlamaktadır. İşte bu yüzden bu kür tam size göre ...

ÖNEMLİ NOT:

Lütfen bu kürü uygulamadan önce doktorunuza sorunuz. Ve en Önemlisi Cevize karşı alerjiniz varsa uygulamayınız.

Tiroid İçin Bitkisel Tedavi

Tiroid İçin Ceviz Kürü

MALZEME LİSTESİ

40-50 Tane yaş yeşil ceviz

2 Litre kadar su

10 Gram kadar tarçın

10 Gram kadar Karanfil

UYGULAMA:

Cevizler yaş olduğu için dışındaki yeşil kısmı bıçak yardımıyla kazıyıp temizleyin ve elinizdeki suya atın.Düzenli olarak bu suyu her gün yenileyin. Bunu yapmamızın sebebi acısını almak.Daha sonra cevizleri Hijyenik kireçli suda durdurmaya devam edelim .Cevizlerin acımsı özelliği tamamen kaybolsun.Daha sonra bir miktar şeker ilavesi ile kaynatın.İyice yumuşayana kadar kaynatıp daha sonra içine karanfil ve tarçını ilave edin.En az üç hafta kadar günde 2 adet ceviz ve 1yemek kaşığı kadar suyundan için .

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...