Tümörlerin ve Kanserin Gelişimini Durduruyor

5 Ocak 2021

Kanser ve tümörlerin vücutta oluşumu , bağışıklık sisteminin çökmesiyle ortaya çıkıyor.Bu konuyu daha da açacak olursak vücuttaki hücrelerin bölünüp mutasyona uğramasıdır.Vücut sağlıklı bağışıklık normal iken hücreler de sağlıklıdır.Ama durum tam tersi olduğu zaman hücreler bölünür mutasyona uğrar ve kanser oluşumu başlar.

Kanser tedavisinde bitkiler oldukça etkilidir.

Kanserin ve Tümörlerin Gelişimini Durduruyor

Andız otu

Andız otunun diğer adı at gözü otudur.Bu ot genelde dere yataklarının olduğu bölgelerde rutubetli ortamlarda yetişir.

Bu bitki kansere ve tümörlere düşmandır.Bu bitkinin kanserli hücreleri ve tümörlerin gelişimini durdurduğu tespit edilmiştir.

Kullanımı

Bu bitkiyi kullanmak için kök kısmı ile birlikte alıp kurutup kullanmak gerekir.Kurutulan andız 1 litre suya 15 gram kadar konur ve 15 dakika kadar kaynatılır. Kaynatılan kür 2 saat demlendirilir ve süzme işlemi yapılarak günde 2 çay bardağı kadar içilir.Yemeklerden önce ve sıcak olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

Hazanbel ( Eğir Otu )Otu

Bu ot genellikle bataklık olan yerlerde yetişir.Bu bitkinin kurutulmuş halini aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz.Bu bitkinin akciğer kanserine iyi geldiği çok fazla görülmüştür.

Kullanımı

Öncelikle eğir otunu güzelce havanda dövüp toz haline getirelim.Daha sonra 1 kahve kaşığı kadar toz eğir otunu 1 bardak sıcak suya konur ve 20 dakika bekletilir, süzülüp günde 2 bardak içilir.Bu kürü uygulamak isteyenler iki hafta kullanıp , bir hafta ara vermelidir.

Keçiboynuzu

Keçiboynuzu bitkisi genellikle Akdenizde , Toros dağlarında yetişir.Keçiboynuzunun çok fazla faydası vardır.Özellikle Akciğerde ödem oluşumunu engelleyerek akciğer kanserinin oluşumunu ve gelişimini engellediği bilinmektedir.

Kullanımı

Keçiboynuzu çekirdeklerini toz haline getirerek süt veya sıcak suya katılarak içilir.

Kırmızı Biber

Kırmızı biber genellikle Kahramanmaraş ve kayseri de yetişmektedir.Kırmızı biberi hepimiz yakıcı olan özelliği ile tanırız.Sağlık açısından çok önemli bir yere sahiptir kırmız biber.

Kırmızı biberin bilinen en iyi özelliği mikrop öldürücü etkisinin olmasıdır.Kanseri önlemeye etkisi oldukça yüksektir.

Maydanoz

Maydanoz sağlık yönünden çok faydalı bir bitkidir.Maydanoz terleme yoluyla vücudumuzda birikmiş olan zehirli maddelerin atılmasını sağlar.

Maydanozun kansere karşı koruyuculuğu vardır.

Kullanımı

1 tatlı kaşığı kadar maydanozu 1 bardak su ile kaynatıp için , sabahları aç karna içilmesi uygundur.Ayrıca çiğ olarak da bolca tüketilmelidir.

3 haftadan fazla tüketilmemelidir.

Noni Meyvesi

Noni tropikal bir meyvedir.Genellikle Çin de ve Hindistan da bulunur. Noni meyvesi bağışıklık üzerinde oldukça faydalıdır.Bağışıklığı onararak hasarlı hücre tamiri yapmaktadır .Kanserden korunmada oldukça faydalıdır.

Bu bitkinini hapları yada suyu kullanıma uygundur.

Ökse Otu

Bu bitkinin meyveleri insan sağlığına zararlıdır ama yaprak ve sap kısımları oldukça faydalıdır.Ökse otunun tümör gelişimini engellediği kanıtlanmıştır.Ayrıca damar sertliğine de oldukça faydalı bir bitkidir.

Kullanımı

Ökse otunu çok ince şekilde kıyıyoruz. Yarım tatlı kaşığı kadar ökse otunu bir su bardağı soğuk suya ekleyelim.Bu şekilde 12 saat kadar demlenmesini bekleyelim.Daha sonra süzüp ılık olacak içebiliriz.Bu kürü yılda sadece 6 hafta kadar uygulayabiliriz , fazlası zarar.

Reishi Mantarı

Bu mantarın ana vatanı Uzak Doğudur.Bu bitkinin özellikleri oldukça fazladır. Reishe mantarı vücudumuzun üretemediği çok önemli olan aminoasitleri bünyesinde barındırır.Bağışıklık sistemine faydası oldukça fazladır.Kanser tedavisinde oldukça faydalıdır.

Kullanımı

Bu mantarın kurutulmuş halini aktarlardan bulup kullanabilirsiniz.Hatta kapsül şekilde de bulmak oldukça kolay.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...