Tuzun Cilde Faydaları Neler

14 Şubat 2021

Eminim sizde duyduğunuzda şaşıracaksınız. Tuzun cilde faydası olur mu dediğinizi duyar gibiyim:) Nasıl kullanmalıyız, dikkat edilmesi gereken noktalar nedir gelin birlikte inceleyelim.

Günlük hayatımızda tuzun fazla tüketilmesi oldukça zararlı ve bunu hepimiz biliyoruz. Ama cilt konusunda aynı şeyler geçerli değil. Cilt bakımında uzman kişilerin bir çoğu tuz ile cildi yıkamayı tavsiye ediyor. Nedenini ise şöyle açıklıyorlar; tuz cilde tonik etkisini veriyor.

Tuzun Cilde Faydası

Tuzun tedavi edici özelliğini biliyor muydunuz? Tuz bal ile birlikte karıştırılıp kullanıldığında oldukça etkili ve nem olmasını sağlamaktadır.

Tuz Cildi Temizler ve Yeniler

Cilt bakımlarında peeling şeklinde kullanıldığında etkisi oldukça yüksek olduğu görülmüştür. Ciltte bulunan ölü hücreleri yok etmekte tuzun etkisi çok fazla olduğu belirtilmiştir.

Deniz tuzunun içerisinde bulunan magnezyum sayesinde vücudunuzda su oluşmasını önleyecektir. Tabi ki de yalnız başına tuz etkili olmayacak. Suyu da bol içmelisiniz. Bu şekilde vücudunuzda ödem oluşmasını en aza indirmiş olacaksınız.

Yağlı Cilde Faydası

Cilt Bakımı

Tuzun cilde tonik etkisini söylemiştir. Yağlı cilt tipleri için oldukça etkili ve temizleyici özelliği vardır. Ayrıca gözeneklerin kapanmasına yardımcı olmaktadır.

Tuz bir gıda sayılmıyor!

Vücut tuzu kısa sürede hazmedemez. Çok fazla tuz kullanımında vücut için zararlı olacaktır. Cilt için olan faydaları belirtmiştir. Ama aynı şey beslenme bakımında aynı şeyleri söyleyemeyiz. Size bir kaç öneride bulunmak istiyoruz.

  • Vücudumuz için gerekli olan kalsiyumu olumsuz etkileyecektir.
  • Tuz damar problemi yaşayanlar için fazla tüketilmesi tehlikelidir.
  • Fazla tüketilen tuz obeziteye neden olur.
  • Aşırı tüketildiğinde vücutta ödem oluşmasına neden olur. Vücudunuzda ve ayaklarda şişlik hissediyorsanız, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Ayrıca bol su içmeli ve hareket etmelisiniz.
  • Tuz en fazla zararı böbreklerde yaşanır. Çok dikkat etmelisiniz.

Tabi ki tuz vücut için gerekli. Vücut için alınması gereken oran 6 gram olarak belirtiliyor. Sinir sistemleri ve kas için gerekli fakat yemeklere konulan tuz miktarına dikkat edilmesi gerekiyor. Tüm yediklerinize eklediğiniz tuz oranı 6 gramı geçebilmektedir. Böylece sağlığınız tehlike altına giriyor.

Cildimiz için tuz gerekli mi? EVET gerekli!

Not: Tuzu hayatınızdan çıkarmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...