Uykudayken Niçin Birşeylere Sarılıyoruz ?

24 Eylül 2020

Genelde herkes uyurken bir şeylere sarılma ihtiyacı duyar. Bu durum çocukluğumdan bu yana gelen bir alışkanlık olsa da , aslında çocukluğa dönüp bakmak değil. Uyurken belki bir yastık, battaniye yada oyuncak da olabilir. Tüm bunların bir sebebi vardır.

1 .Horlama yada uyku apnenizi azaltıyor

Herkeste olmasa da bazı kişiler uyurken nefes alma şekli olması gerektiği gibi düzgün olmayabiliyor, buna uyku apnesi denilir. Bu sorunu yaşayan kişiler geceleri rahat uyuyamaz ve sürekli kalkma ihtiyacı duyarlar. Böyle bir durumda gün boyu kendilerini uyuşuk ve yorgun hissederler.

Uyku sorunu yaşayanların uyurken bir şeylere sarılmanın, uyku problemi yaşayanlar için ne kadar faydalı olduğundan bahsedelim. Uyurken birşeylere sarılmak vücudunuzun bununla kendini desteklediğini ve böylece uykuya daha rahat dalmanıza yardımcı olacaktır.

2. Yalnız hissetme duygusu

Eminim hepiniz uyurken çok rahat ve mutlu uymuyoruzdur. Yalnız olan kişiler genelde bu şekilde uyumaktan sıkıldıklarından uyurken mutlaka bir şeylere sarılma ihtiyacı duyarlar. Bu durum tamamen kendimize tutunacak bir şey aramaktan dolayıdır.

3. Güçlü bağlanmaya önem veriyoruz

Geceleri uyurken bir yastık yada battaniyeye sarılmak aslında kişiye tamamen duygusal bir rahatlama ile sağlamaktadır. Bu şekilde uyuyan kişiler aile ilişkilerinde yada arkadaş ortamında ne kadar güçlü bir bağa önem verdiğinizi gösterir. Bu gibi insanlar hayatında sevgiye ve hayatında ki kişilere her zaman sevecen bir insan olduğunuzu gösterir.

4. Anksiyete başladığında sarılma hissi güçlenir

Kaygılı olduğumuz zamanlarda uyku dalmamız zorlaşır. Böyle durumlarda kendimize daha rahat ettirmek için yatağımızı rahat bölge oluşturmak işinizi kolaylaştıracaktır. Böyle kişilerin kaygılarını hafifletebilmek için sarılmaya ihtiyaç duyarlar.

 

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...