Üzerinde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarsın? Belirtiler Nedir?

30 Kasım 2020

Sadece ülkemizde olan bir durum olmayan nazar. Dünyanın bir çok yerinde, farklı dinlerde olan herkesin din anlayışına göre nazar inanıcı var diyebiliriz. Nazar değmesi yada nazar değdi demek tüm bunlar kötü olduğunun anlamına gelmiyor. karşındakine duyulan, tam tersine içinde hissettiğin duygunun şeklidir nazar. Ama bizim inanışlarımıza göre nazar değmiş kişinin bundan olumsuz etkilenir.

Dinimizde nazara karşı dualar vardır. Nazarın kişilerde bela, kaza getirebileceğini düşündüğümüz gibi kişilerde yorgunluk ve halsizlik de oluşabiliyor. Farklı nedenlerden kaynaklı, kıskanmak, imrenmek ve beğenmek gibi durumlarda nazar olabilir. Yalnızca kişilere değil, hayvanlara, cansız varlıklara ve insanlara nazar değebilir.

Kişilerde oluşan nazar hasta edebilir ve ölüme kadar da götürür. Bu nedenle nazar çok hafife alınacak bir şey değil. Özellikle çocuklar, kadınlara çok daha fazla etkiliyor.

Nazar olduğunu gösteren belirtiler

1- Uyku hali

Nazarın kişiye değdiğinin en belirgin özelliği uyku halinde olmak. Üzerinde nazar olan kişinin, uykusunu aldığı halde sürekli uykulu ve halsiz hisseder. Nazar olan kişinin enerjisi karşısındakine de geçer ve oda sürekli esneme halinde olur.

2- Devamlı sakar olma durumu

Kendinizi sakar olarak düşünüyorsanız ve kendinize nazar değdiğinizi düşündüğünüz ve bu durumda sürekli sakarlık yapmaya durumunuz artar. Nazar olan kişinin sürekli bir şeyi bozulur yada kırılır. Bunların hepsi bunun belirtileridir.

3- Unutkanlık

Dalgınlık, unutkanlık bu halde olan kişiler de nazar belirtisi vardır. Öyle güçlü bir etkisi var ki , kur'an ezberinizin aniden unutulması ve bildiği tüm şeyin aniden unutulmasına neden olabiliyor. Konuşma sırasında anlatacağı şeyi unutmak ve hiç olmayacak yerlerde sürekli dalgın olmaya neden olur.

4- Aynı şeyleri tekrar etmek

Nazarın olduğunu anlamanın diğer bir yolu, bir kelimeyi , cümleyi yada şarkı sözünün bir nakaratını sık sık tekrar etmektir. Hiç olmaması gereken yerlerde söylenmemesi gereken şeyleri, cümleleri ve sözcükleri kullanmak nazarın belirtileri sayılır.

5-Keskin aletlere karşı fazla korku oluşması

Hayatımızın her alanında keskin aletler, jilet, bıçak kullanılır. Fakat sürekli kullandığımız bu aletlere karşı bir anda aşırı korku oluşması, nazar belirtisi var demektir.

Ayrıca, yalnızlıktan ve karanlıktan çok fazla şekilde korkmak, nazar olduğunun anlamına gelir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Meğer Makinemizde ki Bardaklar Bu Nedenle Çiziliyormuş

21 Eylül 2023

Bulaşık makinesi, deterjanın kalitesi, çok sık yıkama yapmak, yüksek ısıda yıkamak gibi ...

Mikrodalga Fırın Hangi Amaçlar İçin Kullanılır?

19 Eylül 2023

Mikrodalga fırınlar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte mutfaklarımızda yer almaya başlayan ...

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?

30 Temmuz 2022

Plüton Neden Artık Bir Gezegen Değil?Plüton bir cüce gezegendir. Plüton’un Amerikalı as...

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?

29 Temmuz 2022

Zaman Yolculuğu Mümkün Müdür?Eski zamanlarda olsaydık bunu sorduğunuz için alay konusu o...