Uzmanlar Uyardı Maden Suyunu Asla Bu Şekilde İçmeyin Meğer...!

3 Ekim 2020

Maden suyunu bardakta içmenin zararları nedir

Eğer Maden Suyunu Bardakta İçersek

Maden suyu çoğumuzu tüketiyoruz. Fakat maden suyundan daha fazla faydalanmak için bardakta içmemeniz gerekiyor. Gün 2 şişe içilebilen maden suyu, vücudunuzun alması gereken mineralleri karşılar ve mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Yalnız hipertansiyonu olmayanlar için geçerlidir 2 şişe maden suyu içmek. Ayrıca böbrek taşı düşürmede ve şeker hastaları için faydalı olacağını ve tedavilerde tüketilmesi tavsiye edilir.

Maden suyunun faydaları saymakla bitmez. Bunlarda bir kaç örneği ise ; içeriğinde bikarbonat olması nedeniyle mide hastalıklarına iyi gelir, magnezyumu fazla olması kalp ve damar rahatsızlıklarında korur, içerisinde sülfat olması safra kesesini ayrıca bağırsakların daha düzenli çalışmasına yardımcı olur ve diş çürüğünü önleyen florür içeriği sayesinde maden suyu bardağa boşalttığınız anda, saydığımız bu bütün faydaları kaybetmektedir.

Maden Suyu Neden Bardakta İçilmemesi gerekiyor? Cevabı : maden suyu kapağı açıldığında çok fazla kabarcıkları çıkmıyor ama bardağa doldurduğunuzda çok fazla kabarcıklar oluyor, buda maden suyun içerisinde olan ( Co2 ) gitmiş oluyor. Bunun nedeni ise bardakların yeteri kadar steril olmadığıdır. Bulaşık makinesinde dahi yıkanan bardakları yeteri kadar steril olmuyor. Bu yüzden uzmanlar maden suyunu içerken kendi şişesinde içmeyi tavsiye ediyor. Nedeni ise maden suyu bardağı doldurduğunuz an köpük köpük olur ve tüm gazını kaybeder.

Vücudunuzda sıvı dengesini sağlamak için maden suyunun çok önemli rolü vardır. Bundan daha iyi faydalanmak için maden suyunu kendi şişesinde içmelisiniz.

Maden suyu, gün içinde kaybettiğiniz sıvıyı dengelemektedir. İçerisinde zengin mineral olan maden suyunu günde 2 şişe içerek kaybettiğiniz sıvı kaybını karşılamış olursunuz.

Maden suyu içinde olan minerallerin sağlığınızda olumlu yönlerini anlatalım.

Sodyum

Kaslarınızda meydana gelen kasılmaları düzenler, kemik kırılması ve kayıplarına engel olur. Hücre zarı içinde iyon değişmesine destek olur. Kalsiyum nedeni ile süte en yakın içecektir.

Magnezyum

İçerisinde magnezyum oluşu, sinir ve kaslar da oluşan elektrik iletmede yardımcı olur. Damarlar da sertliğe sebep olan yağ ile kalsiyum birikmesine engel olur. Kalp, damar rahatsızlıklarını engel olur.

Sülfat

Safra kesesini ve bağırsaklarda düzenli çalışmasına yardımcı olur. Özellikle hamile kadınların içmesi önemlidir.

Bikarbonat

Böbrek taşı olmasını önler, şeker hastalığı tedavisinde etkilidir. Mide rahatsızlıklarında oldukça yararlıdır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...