Varis Nasıl Tedavi Edilir? Sarımsak ile Varis Tedavisi

5 Kasım 2020

Çoğunlukla kadınların korkulu rüyası olan varis nasıl olur? Sarımsak ile varislerden kurtulmanın yolu yazımızın devamında.

Cildin yüzeyine çıkan çoğunlukla uyluk ve bacaklarda olan belirgin damarlardır. Genellikle yaygın olan, zayıflamış damarları ve kan akışını düzenlemek için zayıf çalışan valfler geliştirdiğinde meydana çıkmaktadır. Amerika Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı açıklamasına göre varisler kadınlarda ortalama %25 erkeklerde ise %10 görülmektedir.

Varisleri olan kişiler genelde yorgunluk, huzursuzluk, ağrı, bacakta yanma oluşması, karıncalanma, zonklama gibi ağrılara neden olur. Bacaklarda oluşan şişkin görüntüsü kadınlar da endişeye neden olur.

Genç Yaşta Varis Niçin Olur?

Erken yaşta başlayan varis damarları en büyük nedeni kalıtım, ayakta çok fazla durmak, obezite, hamilelik, doğum kontrol hapı, kabızlık ve ergenliktir. Menopoz döneminde vücudun hormon dengesin de değişimler olması varislerin ortaya çıkmasını tetikliyor. Belli tedavi yöntemleri vardır. Fakat tıbbi ve cerrahi tedavileri çok yüksek olmaktadır. Bu nedenle evde tedavisi yapılabilir ve varisleri ortadan kaldırmak için doğal ilaçlar ile çözebilirsiniz. Şimdi sizlere yazımızda iki şekilde uygulanan formülden bahsedeceğiz.

Varis Tedavisi İçin Sarımsak Uygulaması

Bacaklarda ki varislerden kurtulmak için sarımsak, zeytinyağı ve portakal suyu ile muhteşem sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Kan damarlarının iltihaplanmasını önleyen, sarımsak içerisinde bulunan allisin bileşim bulunmaktadır. Sarımsak vücudunuzda oluşan toksinleri atmanıza ve daha sağlıklı olmak içinde kullanılmaktadır. Sarımsak, zeytinyağı ve portakal suyu ile yapılan uygulamayı kesinlikle yapmalısınız.

Malzemeler

  • 6 adet (diş) sarımsak
  • 2 kaşık zeytinyağı
  • 3 tane portakal

Hazırlanışı

Sarımsakları iyice ezelim ve portakalları sıkıp suyunu ilave edip karıştırın. Daha sonra zeytinyağını ekleyip bir karışım elde edelim. Hazırlamış olduğunuz karışımı kullanmadan önce 12 saat bekletmelisiniz.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz karışımı varis olan bölgeye yaklaşık 15 dakika kadar masaj yaparak emilene kadar uygulayın. Bu işlemi varislerde sonuç alana kadar devam edin. Ayrıca uygulamış olduğunuz varisli bölgeyi bez ile sarabilir ve 15 dakika kadar bekletebilirsiniz. Böylece damarların azalmasına yardımcı olacaktır.

Limon ve Sarımsak uygulaması

Hazırlayacağınız uygulamanın daha iyi sonuç almak için malzemelerinin özenli ve kaliteli olmasına dikkat edin. En çokta zeytinyağına dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Sızma zeytinyağı tercih etmenizde yarar vardır.

Malzemeler

  • 1/2 su bardak sızma zeytinyağı
  • 12 adet (diş) sarımsak
  • 1 tane limon

Hazırlanışı

Bütün sarımsakları soyun ve iyice ezin. Ezmiş olduğunuz sarımsağı cam kavanoz içine alıp üzerine zeytinyağı ve limonun suyunu ekleyelim. Hazırlamış olduğunuz karışımı kapağını kapatın, karanlık ve serin bir yerde bir gün bekletelim. Sabah uyandığınızda hazırladığınız malzemeyi tahta kaşık ile karıştıralım. Daha sonra posasını çıkarmak için süzgeçten geçirin ve süzün.

Uygulanışı

Hazırlamış olduğunuz karışımı varis olan kısımlara sürün. Damardaki kan dolaşımını uyandırmak için parmaklarınızla yavaş yavaş masaj yapın. Masaj yaptıktan sonra varisli bölgenin tüm karışımı emmesi için 1 saat kadar bekletin. Beklettikten sonra su ile yıkayın. Bu uygulamayı haftanın 3 günü akşamları yapabilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...