Varis Tedavisi İçin Harika Besinler

10 Temmuz 2020

Yaşamın gereği olarak vücudumuzda sürekli kan akışı olmaktadır. Zamanla bazı rahatsızlıklar sonucu damarlarımızdan kalbimize kan akışımız yavaşlar, bunun sonucu damarlarda belirgin şekilde şişlik oluşur.Buna tıp dilinde varis denir.Cilt üzerinde damarlar zamanla belirginleşme ,kabarıklık ve ciltte renk bozulması oluşur.

Genellikle bir çok insan bu konudan şikayetçidir.Varise sebep olan durumlar; Yaş ilerlemesi, sürekli ayakta çalışmak zorunda olmak, hamile olma durumu, sigara gibi kötü alışkanlıklar, tansiyon problemi, aileden gelen genetik yapı. Genelde varisin en çok görüldüğü cinsiyet grubu kadındır.

Varisli bacaklara sahipseniz karşılaşacağınız sık sağlık problemleri , ayaklarda ağrı, yorgunluk ,şişkinlik ve görüntü bozukluğu olacaktır.

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Domatesin varis tedavisinde etkisi çok fazladır.Çünkü içerdiği salisilik asit nedeniyle kan dolaşımına etkisi çok fazladır. Doğramış olduğunuz domatesleri çekirdekleri ile birlikte bacaklarınız üzerinde bekletiniz. 1 ay gibi bir sürede günde 2 kez bunu bacaklarınıza uygulayın,çok faydasını göreceksiniz.

Zeytinyağı , her derde deva olduğu gibi varis tedavisi içinde mucize. Varise sebep olan durumu biliyoruz kan akışının yavaş olması ,işte tam da burda zeytin yağı ile yapılan masaj hayat kurtarıyor. Bir miktar zeytinyağını çok az ısıtın, ve dizlerinize güzelce masaj yaparak yedirin.Ve bu tedaviden yeterli sonucu almak için düzenli olarak 3 ay uygulayınız.

Varis tedavisi için en etkili yöntemlerden biriside zeytinyağı ,limon ve sarımsak süper gücüdür. Bu harika besinler bir araya gelerek varis problemini ortadan kaldırıyor.Gelelim mucize kürün tarifini vermeye. 11 Diş sarımsağı güzelce dövüyoruz, ve bir kavanoza aktarıyoruz .Daha sonra 3 Adet kadar orta boy limonun iyice suyunu alıyoruz ve sarımsağı koyduğumuz kavanoza ekliyoruz. Son olarak da 5 yemek kaşığı zeytinyağı ekliyoruz.Bu hazırladığımız mucize kürü , bir gün gibi bir süre de olmak şartıyla ,bekletiyoruz. Beklettiğimiz karşımı varislerin olduğu yere masajla güzelce yediriyoruz. Faydasını görmek için de 1 ay sürekli olarak kullanıyoruz.

Lahana içerdiği yüksek oranda B1, B6 ,K, E, C ve kalsiyum içermesi sebebiyle sorunun olduğu bölgede kan akışını hızlandırır ve varisli bölgeye şifa olur. 4 Yaprak lahanayı bledırdan geçirerek parçalanmasını sağlayın.Daha sonra evde bulunan tel süzgeç yardımıyla suyunu lahana presinden ayrışmasını sağla.Elde ettiğiniz suyu bacaklarınıza 1 ay gibi bir süre boyunca masaj yaparak uygulayınız.

Varis oluşumunu önlemek için, hareketsiz yaşamdan mümkün olduğunca uzak durun.Bol bol spor yapmaya çalışın , kan dolaşımı hızını arttırın.Kilo durumunuza çok dikkat edin ,fazlalıklar varsa hemen beslenme alışkanlığını değiştirerek kilo ve ödem atın.Ayakkabı seçimi çok önemlidir, varislere sahipseniz lütfen topuklu ayakkabıyı terk edin.

Tabi bizim burada verdiğimiz önerilere ek muhakkak doktorunuza danışınız. Sağlıklı ve güzel günlere....

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...