Vazelin Nedir

28 Şubat 2022

Vazelin Nedir

Vazelin, ham maddesi petrol olan ve insan cildine çok faydalı bir üründür. Açık renkli ve macunumsu bir yapıdadır. İçeriğinde vitamin ve mineraller, hidrokarbonlar ile beraber suda erimeyen eter, kloroform ve alkol maddelerinin karışımı da yer almaktadır. Erime noktası 38 dereceden daha yüksektir ve genelde cilde sürülerek kullanılır. Fiyatı da oldukça uygundur.

Ulaşılabilirliği ise çok kolaydır. Eczaneler gittiğinizde hemen el altında bulunabildiği gibi kozmetik ürünleri satan mağazalar ile çoğu market ve bakkalda da bulabilirsiniz. Sprey ve losyon gibi farklı formlarda da satılmaktadır.

Soğuk hava koşullarında dışarıda yapılan sporlarda sporcuların vazgeçemediği bir kremdir. Kullananlara sorduğunuzda alacağınız yanıt: Mutlaka denemelisiniz, olacaktır. Yapısını oluşturan maddelere karşı herhangi bir alerjiniz yoksa Vazelin güvenerek kullanabileceğiniz bir üründür.

Vazelin Ne İşe Yarar

Bilindiği üzere daha çok nemlendirici özelliği ile öne çıkan bir kremdir. Bunun yanı sıra cilt yaralarının iyileşme sürelerini kısaltmaya ve cilt bakımı yapmaya yarar. Birçok markanın cilt bakımı yapan maskelerinin içeriğinde de istifade edilmektedir. Yalnız marka seçimine, parfümlü veya parfümsüz seçeneklerine cildin özelliğine göre dikkat edilmelidir. Bugünlerde yalnızca cilt bakımında değil, el ve ayak ile saç bakımında da tercih edilen bir üründür.

Vazelinin Faydaları Nelerdir

Bilinen en önemli özelliği; zengin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kuru ciltleri nemlendirerek nefes aldırmasıdır. Topuklar, dirsekler, eller ve dudaklardaki çatlamalara karşı iyileştirme etkisi dikkat çekicidir. Vazelin mucize bir karışımdır. Diğer faydalarını da sıralayalım:

Bayanların çevreye hoş görünmek adına dış görünüşlerine ne kadar önem verdiği bildiğimiz bir gerçektir. İyi bir makyajın yanında kaşların doğru düzgün bir şekil alması ve kirpiklerin canlılığı olmazsa olmazdır. Kaşlara sürüldüğünde, dağınıklığını toparlama ve düzenleme kolaylığı sağladığı gibi daha hacimli kaşlara da sahip olmanızı sağlamaktadır. Kirpik uçlarına ise düzenli kullanım sonucunda sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Gece sürülmesi tercih edilmelidir.

Saçlarınıza bir bezelye tanesi kadar sürerek elektriklenmenin önüne geçebilirsiniz. Yalnız oranı kaçırmamak gerekir. Aksi takdirde saçlar yağlı bir görünüm kazanır.

Tırnaklarınızda kırılmalar yaşıyorsanız, düzenli kullanarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Her ne kadar parfümlerde kalıcılık oranı günden güne artsa da, bu konuda bir yardımcınız daha var. Parfüm sıktığınız bölgeye sürmeniz kalıcılık sürenizin arttırılması için yeterlidir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...