Video Oyun Severlerin Vazgeçilmez Aksesuarları

18 Temmuz 2021

 

Video oyunları her yaş kesiminden ilgiyle oynanan oyunlar arasındadır. Video oyunları Türkiye’de oldukça popülerdir. Her gün insanlar vakitlerini saatlerce oyun oynayarak geçirmektedir. Çok fazla ilginin olmasından dolayı da video oyunu sektörü çok fazla gelişmiştir. Her geçen gün farklı kategorilerde yeni oyunlar çıkmaktadır. Aynı zamanda profesyonel olan oyuncular video oyunları oynarken farklı aksesuarlar kullanmaktadırlar. Kullandıkları bu aksesuarlar ile oyundan en iyi verimi almaktadırlar. Özellikle kulaklık ve mouse gibi aksesuarlar video oyunu severlerin vazgeçemedikleri aksesuarlardır.

 

 

Video Oyunlarında Sıklıkla Kullanılan Aksesuarlar

Video oyunları sevenler ikiye ayrılmaktadır. Vakit geçirmek için oyun oynayanlar ve gamer olanlar. Gamer olan kişiler video oyunlarını son derece profesyonel bir şekilde oynamaktadırlar. Oyundan en yüksek verimi almak için oyunların yanında bazı aksesuarlar kullanmaktadır. Bu aksesuarlar oyunun ses veya kullanım kolaylığı gibi şeyler sağlamaktadır. Özellikle gamerların video oyunu oynarken vazgeçemedikleri aksesuarlar şu şekilde olmaktadır;

 • Klavye: Oyuncuların bazıları joystick ya da oyun kolu kullanırken hala büyük bir kesim klavye kullanarak oyun oynamaktadır. Bu nedenle iyi kalitede ve fonksiyonel bir klavye video severlerin çok fazla kullandıkları bir oyun aksesuarıdır. Ergonomik bir yapıda olan iyi klavyeler oyunu hissedebilmek için kullanılan en iyi aksesuarlardan biridir.
 •  

   

 • Kulaklık: Oyun oynarken en çok kullanılan diğer bir aksesuar ise kulaklık olmaktadır. Kulaklıklar hem ortamdaki gürültüyü engeller hem de oyundaki tüm seslerin en ince ayrıntısına kadar duyulmasını sağlar. Ses kalitesi iyi ve ergonomik özelliklere sahip bir kulaklık oyunculara oyunun içerisindeymiş gibi bir izlenim yaratır. Bu da oyuncuların istedikleri bir özelliktir. Aynı zamanda kulaklıkta bulunan mikrofonlar çoklu oyuncu ile oynarken kullanışlı olduğu için tercih edilmektedir.
 • Mouse: Diğer çok kullanılan aksesuar ise Mouse olmaktadır. Birçok video oyunu mouse ile oynanmaktadır. Bu nedenle rahat kullanım sağlayan iyi kalitede bir mouse video oyunları için en vazgeçilmez aksesuarlardan biridir. Fakat mouse’un boyutu, hızı, rahatlığı ve dayanıklılığı iyi olmalıdır.
 • Monitör: Video oyunu oynarken saatler geçebilmektedir. Saatlerce bir ekrana bakıldığı için göz sağlığı bozulabilmektedir. Bunu engellemek için ise monitörlerin göze en az zarar veren özelliklere sahip olanı seçilmesidir. Aynı zamanda hızı yüksek olan monitörler de video oyunu severlerin en sevdikleri aksesuarlardan biri olmasını sağlamaktadır.
 •  

   

 • Oyuncu koltuğu: Oyuncu koltuğu da video oyunları için önemli bir aksesuardır. Rahatsız bir şekilde oynandığında oyundan keyif alınamadığı için iyi kalitede ve rahat bir oyuncu koltuğu video severlerin en çok önem verdikleri aksesuarlardan biridir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

SOSYAL MEDYA DETOKSU

1 Mayıs 2023

Sosyal medya detoksu Sosyal medya detoksu, belirli bir süre boyunca sosyal medya platformları...

Nano Teknoloji Nedir?

17 Eylül 2022

Nano teknoloji nedir? Temelinde teknolojik çalışmaları ve prensipleri barındıran bir disiplini...

 5G Teknolojisi Nedir?

17 Eylül 2022

     5G Teknolojisi ve önemi gün geçtikçe daha fazla tartışma konusu yaratmaktadır. 5G Tek...