Vücudumda bulunan fazla Yağlardan Nasıl kurtulurum?

9 Temmuz 2020

Yaz geldi ,Karantina süreci bitti...Tabi fazlaca aldığımız kilolar ,kıyafetlerden taşmaya başladı.Bazen kilo almamıza sebep yanlış beslenme .Bazen de az yediğimiz halde kilo alırız.İşte bu yüzden beslenme alışkanlığımızı değiştirmemiz gerekir.Buna ek olarak tabağa aldığımız yemek miktarlarını çok iyi ayarlamalıyız. Öncelikle gözümüzü doyurmalıyız. Aslında açlıkla beyin birbirine çok bağlantılıdır.Çünkü az yediğimiz zaman hep doymayacağımızı düşünürüz, yaptığımız en büyük yanlış da budur.Öncelikle zihnimize az yiyerek de doyabileceğimizi kabul ettirmeliyiz. Tüm bulara ek olarak da çoğumuzun kolaylıkla bulabileceği ,gıdalardan bahsedeceğiz.Bunları tüketerek vücudumuzda hem sağlıklı bir şekilde yağ yakımı oluşacak hemde sizde aç kalma psikolojisi oluşmayacak. Hadi buyrun birlikte göz atalım bu besinlere...

Yeşil Çay İç !!

Yeşil çayın faydalarını duymayan yoktur.Özellikle zayıflama dönemlerinde diyetisyenlerin sıkça önerdiği bir çaydır.Yeşil çayın anavatanı Hindistan ve Çindir.Binlerce yıl evvel keşfedilmiştir, yeşil çayın mucizevi etkileri.Yeşil çayda A , B1 B2 ,B3, C ve E vitaminleri bolca bulunur.Yeşil çay içerdiği maddelerden ötürü tam bir yağ düşmanıdır.Bu madde vücutta yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olur. Metabolizma hızını yükselterek , zayıflamaya yardımcı olur.Günde 2 fincanı geçmeyecek şekilde tüketiniz.

Tarçının Yağ Yakımına Etkisi!!

Tarçın kan şekerimizin dengesi için çok önemli bir baharattır.Tarçın tükettiğimiz zaman tatlı yeme isteği azalmış olur.Ayrıca sindirim sistemine katkısı çok fazladır.Karında şişlik ve kabızlık için de çok faydalı olmayı başan bir baharattır.Aynı zamanda halsizlik ve yorgunluk içinde faydalı olur, enerji verir. Günlük içeceğiniz suyu bir sürahiye koyun ve içine 1 kabuk tarçın atın ,ve gün içinde bu suyu tüketin.

Yoğurt Yiyerek Yağ yak!!

Yoğurt sofralarımızın baş tacı ...Ama son zamanlarda popülaritesi artmış bir besindir. Özellikle yağ yakımında faydası çoktur. İçinde barındırdığı kalsiyum yağ yakımını hızlandırır.Yoğurtta vücudumuz için yararlı bazı bakteriler vardır onlar sayesinde vücut diğer zararlı bakterilere savaş açar ve bağışıklığımızı güçlendirir. Özellikle bel ve karın yağlarını yakmaya yardım eder.

Acı Kırmızı Biber Ye Yansın Yağlar !!

Acı kırmızı biber kalori bakımından oldukça düşüktür.Ayrıca yenildiği zaman insana tokluk duygusu yaşatır.Acı biberde bulunan kapsaisin sindirim sisteminin kapasitesini arttırır.Aynı anda metabolizma hızı da artar ,kabızlık ortadan kalkmış olur.Aynı zamanda bağırsakların güzel çalışması sonucunda ödem atmamızı da sağlar acı biber .Acı biberi yürüyüş yada egzersize başlamadan 30 dakika önce yiyin.Sporla beraber kan akışı da hızlanıp ,yağ yakımı başlayacaktır.

Limon denince yaz aylarında akla gelen ilk şey nefis buz gibi bir limonata olur. Bunun yanı sıra sağlığa faydaları da çok fazladır. Limonun en bilinen özelliği içinde bulunan C vitaminidir.Buna ek olarak içinde flavonoid denilen bir madde vardır.Bu madde sayesinde kilo alma durumu önlenmiş olur. Limonu abartarak tüketmeyelim lütfen, bazı sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabiliriz.Yine gün içerisinde içtiğiniz suyu bir sürahiye alın ve içine bir limonu dilimleyerek koyun ve afiyetle için ,ödem atın ,hafifleyin...

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...