Yaptığınız Yemeklerin Kokusunun Mutfağa Sinmesini Engellemek İçin Tüyolar  

18 Ocak 2022

Yaptığınız Yemeklerin Kokusunun Mutfağa Sinmesini Engellemek İçin Tüyolar  

Yaptığınız Yemeklerin Kokusunun Mutfağa Sinmesini Engellemek İçin Tüyolar ev hanımları tarafından oldukça merak edilen hususlardan biridir. Bu topraklarda yaşayan çoğu insan beslenmeyi bir zorunluluktan öte görüyor. Yani evet, yemeyi seviyoruz, saklamıyoruz! Diğer zengin dünya mutfaklarından farklı olarak evde yemek yapmayı da seviyoruz. Çok lezzetli, peki ya yemekten sonra oluşan ve odaya yayılan yemek kokusu? Ev yemeklerinin lezzetini yenmek için pek çok çözüm olduğu için damak zevkinizden ödün vermeyin! Evdeki yemek kokusunu gidermek için adımlar atılabildiği için sadece yemek sırasında değil, yemekten sonra da mutlu olabilirsiniz! Evdeki yemek kokularından nasıl kurtulacağınıza dair ipuçları vermeden önce, mutfak kapısını, evdeki diğer kapıları ve dolapları kapatırsanız kokunun odaya daha az yayılacağını söylemeliyiz. Ayrıca yemek yapılırken mutfağın havalandırılmasıyla yemeklerin kokusu büyük oranda dışarıya aktarılır.  

Sirke ve Suyun Birleşimi  

Yaptığınız Yemeklerin Kokusunun Mutfağa Sinmesini Engellemek İçin Tüyolar arasında vereceğimiz ilk tüyo sirke ile suyu karıştırmak! Sirke suyu balık veya yanmış yemek gibi ağır kokuları gidermek için kullanılabilir ve evinizdeki kötü kokuları kolayca giderebilir. Peki bu kombinasyonu nasıl kullanmalısınız? İster balık kızartın, ister fırında kızartın; bu uygulamayı aynı anda kullanabilirsiniz. Küçük bir tencereye su doldurun ve tencereye biraz sirke ekleyin. Balığı pişirirken bu tencereyi ocakta pişirmek koku oluşumunu engelleyecektir. İsterseniz sirke-su karışımına birkaç dilim limon, çubuk tarçın veya karanfil ekleyebilirsiniz. Yanan yemek kokusunu gidermek için bu karışımı kullanacaksanız, yanmış tavayı ocaktan veya fırından çıkardıktan hemen sonra bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bu arada yanmış tavanızı bir an önce temizlemeniz gerektiğini de hatırlatalım. Çünkü kızartma yağı olan bir tava gibi, yanmış bir tava da kötü kokuların kaynağıdır.  

Aspiratör ve Davlumbaz İle Kesin Çözüm  

Yaptığınız Yemeklerin Kokusunun Mutfağa Sinmesini Engellemek İçin Tüyolar içinde en kesin çözüm yemek yapılan sırada aspiratör ve davlumbaz kullanmaktır. Pişirilen  yemek kokusu, yanan yemek kokusu, mutfaktaki sigara kokusundan kurtulmanın en pratik yolu davlumbaz ve aspiratörlerden faydalanmaktır. Bu eşyayı mutfağınızda kullanarak istenmeyen kokulardan kurtulabilirsiniz.  

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Evimizi daha derli toplu ve her zaman tertemiz yapmanın yolları ...

26 Eylül 2023

Bugün bir çok okurumuzun işine yaracak bir yazı hazırladım.Bu devirde kadınların büyük b...

Ev Temizliğinde Yaptığımız Büyük hatalar

15 Eylül 2023

Çoğumuz makinede bulaşık bırakmamanın, kirli kıyafetlerin çamaşır makine de hemen yıkam...

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  

5 Mayıs 2022

Ahşap ve Laminat Parkeleri Parlatmak İçin İpuçları Nelerdir?  Ahşap ve laminat parke gü...