Yatmadan Önce Tuvaletinize Bulaşık Deterjanı Dökün! İşte Nedeni!

19 Ekim 2021

Bulaşıklarımızın temizlenmesine ve hijyenik olmasına yardımcı olan bulaşık deterjanını, yatmadan önce lavabonuza döktüğünüzde tek başına mucizeler yaratacak! Bulaşık deterjanlarının temizleme gücü herkes tarafından bilinmektedir. Yağları kolaylıkla sökebilen bu güçlü deterjanlar, bulaşıklara yapışan ve kuruyan gıdaları temizlemekte ve bulaşıkların renginin de korunmasına yardımcı olmaktadır. Farklı bileşimlerden oluşan bulaşık deterjanları, bulaşıklarda mineral birikmesine engel olur. Aslında bulaşık deterjanlarının birçok alanda yararı vardır. Her türlü su da eriyen ve çözülen bulaşık deterjanları bu özelliği sayesinde çok sevilmektedir. Ev temizliğinde, cam temizliğinde veya ayakkabı temizliğinde bulaşık deterjanı kullanılabilmektedir. Aynı zamanda klimalarınızı ve blenderinizi bulaşık deterjanlarıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Bunun sebebi de bulaşık deterjanlarının bileşenleri sayesinde, güçlü bir temizleyici özelliğe sahip olmasıdır. Bizden duyduklarınızdan sonra bulaşık deterjanını sadece bulaşıklar için değil tuvaletleriniz içinde kullanacaksınız.

Yatmadan Önce Tuvalete Bulaşık Suyu Dökmenin Faydaları Nelerdir?

Sizlerde bundan sonra bulaşık deterjanlarınızı yatmadan önce tuvaletinize dökeceksiniz ve yaptığı etkiyi gözlemledikten sonra bu işlem vazgeçilmeziniz olacaktır. Bu etkiyi özellikle tıkanıklık sorununun üstünde görebilirsiniz. Tuvaletlerinizin çabuk lekelenmesi ve tıkanması her evde sorun haline gelmiştir. Bunun üzerine farklı yöntemler önerilmektedir. Fakat bizler size daha pratik ve etkili bir yöntem önereceğiz. Tuvaletinize döktüğünüz bulaşık deterjanları, tuvaletinizi hem temizlemekte hem de tıkanıklığı açmaktadır. Bulaşık deterjanının güçlü bir çözelti olması lavabolarda yaşanan tıkanıklara savaş açmaktadır. Kullandığınızda sizde etkisini gözlerinizle göreceksiniz zaten. Deneme konusunda şüpheleriniz olabilir fakat düşünmeden kullanmanızı öneririz. Sadece ılık su ve bulaşık deterjanı sayesinde tuvaletleriniz hiç tıkanmamış gibi açılacaktır.

Bulaşık Deterjanı Yatmadan Önce Nasıl Dökülmeli?

Bulaşık deterjanını lavabonuz için yatmadan önce dökmek daha uygun olacaktır. Çünkü bir süre kullanılmaması daha etkili olmasını sağlayacaktır. Öncelikle bir miktar bulaşık suyunu lavabonuza dökün. Bu miktar 100 ml veya bir çay bardağı kadar olabilir. Döktüğünüzde bulaşık deterjanının aşağıya doğru battığını gözlemleyeceksiniz. Bunun ardından yarım kova kadar ılık suyu da tuvaletinize dökün. Yarım saat sonra tekrar yarım kava ılık su dökerek tuvaletinizde oluşan lekelenmeleri ve tıkanıklığı kolaylıkla giderebilirsiniz. Eğer klozetiniz varsa su fazla gelebilir ve taşabilir. Bu yüzden klozetinizin etrafını havlu, çarşaf veya kullanılmayan bir kıyafetle sararak taşmanın yayılmasına engel olabilirsiniz. Bu işlemin ardından lekeden ve tıkanıklıktan eser kalmayacak ve anında giderilmiş olacaktır. Bu işlemi düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Sadece tuvaletinizin tıkanmasını beklemenize gerek yok. Bunu düzenli olarak uyguladığınızda artık tıkanıklık sorunu da yaşamaz ve mağdur olmazsınız. 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...