Yemek Yerken Su İçmenin Vücuda Zararları

26 Mart 2021

Su içmenin önemini bilmeyen yoktur.Su içmek böbrek sağlığımız için olmazsa olmazdır. Su içmek bazı durumlarda zararlı olabilmektedir.Örneğin yemek yerken su içmek fayda yerine zarar vermektedir.Yemek esnasında su içmek sindirimi yavaşlatır.Ayrıca gaz oluşumuna sebebiyet verir.

Yemek yerken Su İçmenin Zararları

Ağız Kuruluğu

yemek yerken bir bardak su içmek ,tükürük kuruluğuna yol açar.Hatta son dönemde moda olan limonlu su alışkanlığı da suyu asitli hale getirerek tükürük salgısını etkiler.

Tükürük ağız sağlığımız için oldukça önemlidir.Eğer ağız kuruluğu varsa buna eşlik edecek durum ise ağız kokusudur.Bu yüzden mümkün olduğunca yemekle birlikte su içmemeye özen göstermeliyiz.

Sindirim Sistemi

yemekle beraber alınan su tükürük miktarını azaltır.Bu da mide sularının salgısını azaltır.Mide salgısının az olması , mide de bulunan yiyeceklerin parçalanmasını zayıflatır.Buda mide de gaz ve şişkinliğe yol açar.

Besinlerin Sindirilmesi

Yemekle beraber içilen su , mide de bulunan asit seviyesini etkiler.Bu durum sonucunda ise sindirim problemleri ortaya çıkar.Hatta tüm bunlara ek olarak besinlerde bulunan vitamin ve minerallerin emilimi yavaşlar.

Mide Ekşimesi

Yemeklerle birlikte içilen su ,mide hacminin büyümesini sağlayarak mide baskısını arttırır.Mide üzerinde artan baskı sonucunda reflü riski ortaya çıkar.

Kilo Alımı

Yemek yerken su içmek kilo artışına sebep olur.Vücut yenilen besinleri yeterince sindiremez ve o besinler yağa dönüşür.Yağa dönüşen besinler de kilo artışına sebep olur.Yemekle birlikte içilen su yağ depolama şansınızı arttırabilir.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...