Yer Sofrasında Yemek Yemenin Faydaları

25 Mart 2021

Yemek yerken en rahat ettiğimiz yer çoğu zaman yemek masası gibi gelir, ama bu durum sağlık için çok da faydalı değildir.Günümüzün çok fazla zamanını oturarak geçiriyoruz.Sabah işe giderken ve dönüş yolunda çoğunlukla arabada yada toplu taşıma araçlarında zaman geçiyor.

Zamanımızın büyük bölümü oturmaktan ibaret.Eve Geldiğimizde akşam yemeğini de masada oturarak geçiriyoruz.Burada en doğru seçenek yerde yemek yemektir.

Yer Sofrasında Yemek Yemenin Faydaları

Sindirim Sistemine Faydası

Yerde oturarak yemek yemek , sindirim sistemi için çok faydalı.Yemek sofrasına uzanmak için öne eğilmek ve geri çekilmek karın kaslarını çalıştıran en önemli unsur.Bu hareket karnınızdaki şişliği önleyecektir.

Kilo Vermeye Yardımcı

Yemek yerken yerde oturmayı tercih etmeniz için en önemli sebep kilo vermeye yardımcı olmasıdır.Yerde yemek yemek beyne tokluk hormonu sinyali göndermektedir.Buda fazla yemek yemenizi önleyecektir.

Esneklik Arttırır

Yemek yerken sandalye tercih etmek , sırt ağrısını arttırır.Tam tersi yemek yerden bağdaş kurup oturmak bacak ve kalçaların gerilmesini sağlar.Yerde oturmak kamburluğu engeller. Sırt ve omuzları güçlendirir.

Uzun Ömrün Sırrı

Desteksiz yere bağdaş kurup oturur pozisyondan tekrar desteksiz kalkabiliyorsanız, uzun yaşama ihtimaliniz yüksektir.Yerde yemek yemek ve yerken kalkıp oturmak hayatınıza fazlaca yıl katmak anlamına geliyor.

Eklem Sağlığını Korur

Sandalyede uzun süre oturmak kaçlarda sertleşmeye sebep olur.Bunun tam tersi olarak yerde oturmak kalça ve ayak bileklerin e esneklik kazandırır.Yerde oturmak yada bağdaş kurmak vücutta aktif olmayan kasları çalıştırır .

Zihin Sağlığına Katkı Sağlar

Yemek yerken yerde oturmak yoga yapmaya eşdeğerdir.Yemek yerken sakin bir zihinle yemek , yemeğin tadını çıkararak yemenizi sağlar.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Vücudunuz ürik Asidi Fazla Üretiyor mu ? Çaresi Nedir ve Hangi Besin İyi Gelir

27 Eylül 2023

Vücudumuz bazı besinleri tükettikten sonra ortaya pürinin adı verilen madde ortaya çıkar ve...

Karındaki Şişliğin 5 Sebebi

25 Eylül 2023

Çoğumuz karın şişkinliğinden muzdarip. Nüfusun %15 ile %35 bu şişkinlikten şikayetçidir...

KEMİK ERİME RİSKİNE KARŞI KALKAN !!!

18 Eylül 2023

Kuru eriğin sağlık açısından pek çok faydası vardır. İşte bunlardan bazıları: ...

KALÇA AĞRISI KANSER BELİRTİSİ Mİ

16 Eylül 2023

KALÇA  AĞRSIKalça ağrısı, kalça ekleminde ve çevresindeki dokularda meydana gelen acı ...