Yükselişe Geçen Kripto Paralar Nelerdir?

24 Kasım 2021

Yükselişe Geçen Kripto Paralar Nelerdir?

Kripto paralar son yılların en çok rağbet gören ve konuşulan yatırım araçlarından biridir. Neredeyse son 5 yıldır yatırım olarak en çok kazandıran araçlardan biridir. Dünyada birçok insan kripto para piyasasına girerek büyük karlar elde etmiştir. Fakat iyi kar elde edilebildiği kadar yüksek miktarlarda zararlar da olabilmektedir. En riskli yatırım aracıdır. Öncelikle bu piyasaya girmeden önce piyasa araştırılması yapılmalı ve tüm kavramlar öğrenilmelidir. Özellikle kripto para grafiğini okuyabilmek yatırım yaparken oldukça yarar sağlayan bir özelliktir. Hiçbir bilgi bilmeden yapılan yatırımlar güvenli olmamaktadır. Kripto paraların değerleri her dakika değişmektedir. Bir kripto paranın değeri çok yüksek iken bir saat sonra ani bir şekilde düşebilmektedir. Fakat son haftaların yükselişe geçen bazı kripto paraları bulunmaktadır. Bu kripto paraları düşük değerlerde alan yatırımcılar büyük miktarlar kazanmıştır.


 

Son Ayların En Çok Yükselen Kripto Paraları

Kripto paralar Bitcoin ile başlamıştır. Âmâ Bitcoinden sonra birçok altcoin ortaya çıkmıştır. Ve artan talep dolayısı ile her geçen gün daha da fazla altcoin kripto para piyasasına girmektedir. Bütün kripto paraların gelecekleri yoktur. Bazı coinler zaman içerisinde yok olurken bazıları önemli derecede yükselmektedir. Son ayların önemli derecede yükselen coinleri ise Dogecoin, Shiba, Solano, Telcoin, Polygon, Terra, Harmony, PancakeSwap ve Chiliz olmaktadır. Tüm bu coinler son ayların en yükselen coinleridir. Dogecoin ve Shiba gibi meme coinler bu kripto paralar içerisinde en fazla yükselişi gerçekleştirmişlerdir. Meme coinler her ne kadar riskli olsalar da büyük ve ani yükselişlere geçebilmektedirler. Dogecoin son aylar dâhil bu sene içerisinde %4018 oranında yükselme yaşamıştır. Dogecoin dışındaki coinlerin yükselişleri ise şu şekilde gerçekleşmektedir;

  • Harmony:%4396,
  • PancakeSwap:%2745,
  • Chiliz:%1428,
  • Solana:%8440,
  • Polygon:%6842,
  • Terra:%5413,
  • Telcoin:%9601,
  • Shiba:%5328 şeklinde yükseliş gerçekleştirmiştir.

Kripto Paralar Neden Yükselmektedir?

Kripto paralar yükseliş ve düşüş yaşaması dış faktörler ve piyasaya göre gerçekleşmektedir. Örneğin Dogecoin ve Shiba meme coinlerdir. Yani bu coinler temeli sağlam olmayan ve eğlence odaklı coinlerdir. Çok riskli coinler olmasına rağmen ani yükselişler yaşayarak iyi karlar elde edilmesini sağlamaktadır. Ani yükselişlerinin sebebi ise dış faktörlerdir. Örneğin Dogecoin Elon Musk tarafından manipüle edilmektedir. Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili en ufak bir iması değerinin yükselmesine neden olmaktadır. Shiba da aynı şekilde manipülasyonlar ile yükseliş yaşamaktadır. Manipülasyonlar dışında da kripto paraların yükselmesinin bir diğer sebebi ise talep olmaktadır. Bir kripto paraya gelen talebin artması o kripto paranın değerinin yükselmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda kripto paralar ile ilgili haberlerin ya da yorumların çok fazla yapılması da değerinin yükselmesini sağlayan diğer bir faktördür.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Borsa İstanbul Hakkında Bilgiler

31 Mayıs 2022

Borsa İstanbul Hakkında Bilgiler2013 yılına kadar İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adı ...

Ekonomi ve İktisat Farkı Nedir?

31 Mayıs 2022

Ekonomi ve İktisat Farkı Nedir?İktisat ve ekonomi terimleri genellikle aynı anlamlarda kulla...

Piyasa Değerine Göre Şirketler

28 Mayıs 2022

Piyasa Değerine Göre ŞirketlerAraştırma ve değerleme şirketlerinin vermiş olduğu verile...

Corona Virüsün Dünya Ekonomisine Etkisi Nelerdir?

26 Mayıs 2022

Corona Virüsün Dünya Ekonomisine Etkisi Nelerdir?Corona virüs ülkemizi ve dünyada yer alan...