Yüze Kese Yapılmasının Faydası Nedir?

1 Aralık 2020

Kese tüm vücuda yapılmasında hiç bir problem yoktur. Kesenin hem vücudunuza he de yüzünüze yapılmasının yararı nedir? Tüm detaylar yazımızda.

Ülkemizin vazgeçilmez bir alışkanlığıdır kese yapmak. Özelikle hamam da yapılan kese uygulaması çok sağlıklıdır. Bir masaj uygulaması etkisinde olan kesenin, buharlı ve sıcak bir yerde yani hamam da yapılması doğrudur. Tüm vücuda yapılmasında hiç bir sorun yoktur. Kesenin hem vücuda hem de yüzünüze yapılmasının yararı nedir? Bunu konuşursak eğer;

Yüze yapılan kese cilde güzellik verir

Kesenin yapımı koza ipeğinden veya bunun benzeri kumaştan oluşur. Kullandığınız el ile yüzünüze masaj yaparak yani ovarak uygulayın. Böylece yüzünüzde lekeleri, ölmüş hücreleri ve sivilceler dışa atılır, Bununla beraber kan akışınız sağlanır ve yüzünüzde bulunan damarların rutin kan akışı oluşur ve cildinizde parlaklık meydana gelir. Böylece yüzünüz daha temiz ve canlı olur.

Yenilenmesi ve hücre artmasını sağlar

Kesenin buharlı ve sıcak alanda yapıldığında, yüzde meydana gelen ölü derileri atar ve bunun yerine daha elastikyeti hücrelerin getirir, böylece yüzünüzde yaşlanmayı geciktirir. Yağlı cilt tipini olması gereken duruma getirir ve aknelerin meydana çıkmasını önler.

Bağışıklık güçlenmesine etkisi var

Yüzünüze yaptığınız haftada bir kese, gözeneklerinizin açılmasına neden olur. Böylece yüzü yapılan kese gözeneklerden içeri giren oksijen vücudun bağışıklık, sindirim ve sinir sisteminde kan sayısının artışını sağlar. Artan kan sayısı ile bağışıklık güçlenmesini neden olur. Sıcak ve soğuk havalarda özellikle grip gibi durumlarda vücut direncini artırır.

Haftanın bir günü kişisel kese yapılması tavsiye edilir. En çokta belirgin olan yüz bölgeye, çünkü vücudun dış kısmında kalması ile daha fazla kirlenmeye ve ten renginin soluk görünmesine neden olur. bunu yok etmek için, kese yapılması tavsiye edilir. Böylece yüzünüz eski parlaklığını ve canlılığını kazanacaktır.

Yüze yapılan kese sonucu

  • Cilt yenilenir
  • stresi azaltır
  • leke ve akne oluşmaz
  • Parlak ve canlı bir cilt oluşur
  • Kan hücreniz çoğalır

Keseden sonra oluşan kızarıklık sizi korkutmasın, 2-3 saate tüm kızarıklık geçecektir.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...