Yüzünüzdeki Delik ve Çukurlar Nasıl Geçer?

24 Ekim 2020

Bütün kadınlar yüzünün düzgün ve pürüzsüz olmasını ister. Bazı nedenlerden dolayı yüzde çukur ve delik oluşmakta bu görüntü hiç kimsenin hoşuna gitmez. Hem kadınlar hem de erkekler yüzde oluşan bu görüntüden dolayı psikolojik olarak etkilenir. Yüzdeki görüntüsü portakal kabuğuna benzeyen ciltler farklı yöntemler ile tedavi edilmektedir. Yüzdeki çukur ve delik nasıl tedavi edilir?

Yüzdeki çukur ve delik neden olur?

Modern tıp dünyası yüzdeki çukur ve deliklere gözenek demektedir. Özellikle sivilceler gözeneklerin oluşmasında oldukça etkilidir. En çokta karma ve yağlı ciltte sivilce daha çok olması, yağ bezelerin oluşması buda aknelere uygulanan dış müdahale sonucundan dolayı kalıntılar gözenek şeklinde olur. Bu gözeneklerin daha çok açılması tamamen yağ oluşumundan kaynaklıdır. Bu akneleri engellemek için yüz temizliği mutlaka yapılmalıdır. Cildin sürekli mikrop ve bakteriye maruz kalmasından dolayı ciltte çıkıntı ve girintiler oluşmasına neden olur. Bunun yanında yağlı yiyecekler çok fazla tüketilmemesi gerekiyor. Bunlara dikkat edilmediği sürece cildiniz bozulacak ve kötü bir görüntüye neden olacaktır.

Çukurlar ve delikler nasıl kapanır?

Delik ve çukurları yok etmenin en önemli yolu cildinizi temizlemekten geçiyor. Cilt tipinizi bilmeniz ve ona göre kozmetik ürünler kullanmanız gerekiyor. Eğer yüzünüzdeki gözenekler fazla ise lazer uygulaması ile daha temiz ve düz bir cilde sahip olabilirsiniz. Yüzündeki oluşan bu görüntüler için en önemlisi biraz sabırlı olup tedaviyi o şekilde uygulamalısınız. Yapılan düzenli bakımlar sonucunda istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

Yüzde meydana gelen delik ve çukurlar için tedavi

Cildinizde oluşan delik ve çukurları gidermek için evde uyguladığınız maskelerde faydalı olacaktır. Limon, yumurta ve yaş mayayı hepsini karıştırıp yüzünüze sürün ve 30 dakika bekleyin. Bu şekilde düzenli olarak yapıldığında istenilen sonucu elde edebilirsiniz.

Yorumlar

İlk yorumu siz yapın!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen puan seçin!
Lütfen bir yorum yazın!

İlgili Yazılar

Bu Baharat İle Cildinizdeki Kırışıklıklardan Kurtulun

29 Eylül 2023

Belli bir yaştan sonra cildimizin kırışıklıklarına engel olmak mümkün değil. Tüm dünya...

GENÇLEŞMEK İÇİN TATLI BADEM YAĞI

8 Ağustos 2023

Tatlı badem yağı, tatlı bademlerin soğuk presleme yöntemiyle elde edilen bir bitkisel yağdır...

YAŞLILIK LEKELERİNİ BİTİRMEK KOLAY !!

5 Ağustos 2023

Yaşlılık lekeleri, güneş ışığına maruz kalma nedeniyle ciltte oluşan kahverengi lekelerdi...

PAPATYANIN FAYDALARI

12 Temmuz 2023

Papatyanın birçok faydası vardır. İşte papatyanın sağlık ve güzellikle ilgili 50 faydasın...